6 Օգոստոս 2022 - 07:21 AMT
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ` քննարկել են վերջին օրերին Լեռնային Ղարաբաղում տիրող լարված իրավիճակը:
Վարչապետը հնչեցրել է մտահոգություն Ադրբեջանի կողմից 2020թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության դրույթներից շեղվելու առնչությամբ և վերահաստատել Հայաստանի Հանրապետության դիրքորոշումը տարածաշրջանային խաղաղության և կայունության վերաբերյալ:
Պետքարտուղար Բլինքենը մտահոգություն է հայտնել լարվածության առնչությամբ և պատրաստակամություն հայտնել աջակցելու իրավիճակի կայունացմանը:

U.S. Secretary of State Antony J. Blinken and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan discussed the situation in Nagorno-Karabakh Friday, August 5, according to separate statements from the two sides.
"Secretary Blinken assured Prime Minister Pashinyan that the United States is watching the situation in and around Nagorno-Karabakh closely," the Department of State said.
"He urged direct dialogue between Armenia and Azerbaijan to resolve issues related to, or resulting from, the Nagorno-Karabakh conflict."