ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հերքում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, ըստ որի` ԱՀ պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները խախտել են հրադադարի պահպանման ռեժիմը։ Նշվում է, որ այն չի համապատասխանում իրականությանը:
Օգոստոսի 7-ի լույս 8-ի գիշերը և առավոտյան 09:00-ի դրությամբ էական միջադեպեր չեն արձանագրվել։ Չնայած հարաբերական կայունությանը, լարվածությունը պահպանվում է։
Որոշ ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կրկին խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ։
Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հետ միասին շարունակում են աշխատանքներ իրականացվել իրավիճակի հետագա կայունացման ուղղությամբ, տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։

8 Август 2022 - 10:40 AMT
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение, что подразделения Армии обороны Республики Арцах нарушили режим прекращения огня, не соответствует действительности. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Арцаха.
В ночь на 8 августа и по состоянию на 09:00 утра существенных происшествий не зафиксировано. Несмотря на относительную стабильность, напряжение сохраняется, говорится в сообщении.
Отмечается, что на некоторых направлениях Вооруженные силы Азербайджана вновь нарушили режим прекращения огня, применив огнестрельное оружие разного калибра. Совместно с российскими миротворческими войсками продолжается работа по дальнейшей стабилизации ситуации.