Կինոյի տանը կայացել է «Կյանքից ամուր» ֆիլմի հատուկ ցուցադրությունը։ Ֆիլմը ստեղծվել է LC production-ի կողմից և պատմում է Արցախյան երկրորդ պատերազմից հետո վիրավոր զինվորների, զոհված զինծառայողների ընտանիքների մասին․ նրանց հույզերը, ապրելու և ապրեցնելու ցանկությունը։
Ֆիլմի ցուցադրությանը ներկա էին ինչպես ֆիլմում նկարահանված հերոսները, այնպես էլ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շահառու հիմնադրամները։
Ֆիլմի պրոդյուսեր Ծովինար Մկրտչյանի խոսքով՝ «Կյանքից ամուր» ֆիլմն այն մարդկանց մասին է, որոնք պատերազմում կորցրել են ամենաշատը և ամենաթանկը։
«Բայց, չնայած դրան, ամենաշատն են պայքարում, գործում, փոխում, ապրում և ապրեցնում։ Ու եթե նրանք կարող են, ապա մենք ամենաքիչը պարտավոր ենք։ Այս ֆիլմն ապրել կարողանալու մասին է, այն ժամանակ, երբ ապրելը թվում է անհնար ու անիմաստ։ Ֆիլմի մտահղացման հեղինակը՝ Շուշան Ռաֆայելյանը, վարակեց իր հերթական սիրուն գաղափարով, որի հիմքում սերն է, քաղաքացիական բարձր պատասխանատվությունը և օգտակար գործ անելու մեծ ցանկությունը», – ասել է Ծովինար Մկրտչյանը։
Ֆիլմը իրականություն է դարձել Իդրամ ընկերության ֆինանսական աջակցությամբ։
Իդրամ ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ստորաբաժանման ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ ֆիլմի կարևորությունը կայանում է նրանում, որ այն ոչ թե ցույց է տալիս կյանքը պատերազմից հետո այն գույներով, որոնցով մեզնից շատերն են տեսնում՝ մուգ, խտացված, հաճախ անգամ անգույն, այլ այն ուժը, որը հերոսները գտել են իրենց մեջ՝ վերականգնվելու, նաև՝ ցավը սրտում օգնելու մեր հասարակությանը։
«Հենց դա է պատճառը, որ մենք որոշեցինք կանգնել ֆիլմի կողքին։ Հիշեցնեմ, որ «Մի դրամի ուժը» ծրագիրը ևս մեր բոլորի հավաքական ուժի մասին է, երբ Իդրամ համակարգով վճարելիս մեր շնորհիվ Իդրամն ու IDBank-ը մեկ դրամ փոխանցում են տարբեր նախաձեռնությունների։ Ընդհանուր գումարը, որը ընկերությունները հատկացրել են մեր երկրում կարևոր, անգամ կենսական գործունեություն իրականացնող հիմնադրամների, արդեն ավելի քան 90 մլն դրամ է կազմում», – ասել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
IDBank-ն ու Իդրամը մեկ դրամ են փոխանցում «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությանը ամեն անգամ, երբ դուք վճարում եք կատարում ընկերությունների հարթակներով։ Idram&IDBank հավելվածով հնարավոր է վճարումներ կատարել 10500-ից ավելի վաճառակետերում, 900-ից ավելի առցանց խանութներում, ինչպես նաև համակարգում առկա 400+ ծառայությունների դիմաց։

A special screening of the film "Stronger than life" has taken place at the Cinema House. The film was created by LC production and tells the story of wounded soldiers and the families of fallen soldiers after the Second Artsakh War, as well as their their emotions and desire to live.
Both the heroes of the film and the beneficiaries of the “Power of One Dram” initiative took part in the screening of the film.
According to the producer of the film, Tsovinar Mkrtchyan, the film is about people who have lost in the war people who were most precious and dearest to them. “But despite this, most of them are fighting, acting, changing, living. And if they can, then we, at least, are obliged to,” Mkrtchyan said.
The film is about being able to live at a time when life seems impossible and meaningless. The author of the idea, Shushan Rafayelyan, infected us with her great idea, which is based on love, high civic responsibility and a great desire to do a valuable thing,” says Mkrtchyan.
The film became a reality with the financial support of Idram.
According to Tatevik Vardevanyan, head of public relations department at Idram, the importance of the film lies in the fact that it shows post-war life not in the colors that most of us see: dark, condensed, often even colorless, but the strength that the characters found in themselves to get well, and also to help our society. That's why we decided to support the film. Let me remind you that the “Power of one dram” program is also about our collective strength, when Idram and IDBank, thanks to us, transfer one dram to various initiatives when paying through the Idram system. The total amount that companies have allocated to funds that carry out vital activities in our country is more than 90 million drams,” said Tatevik Vardevanyan.
IDBank and Idram donate one dram to the “Power of one dram” initiative every time you make a payment through the companies' platforms. Using the Idram&IDBank application, you can make payments in more than 10500 stores, in more than 900 online stores, as well as for 400+ services available in the system.