«Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած ողբերգական պայթյունի կապակցությամբ Հայաստանի Հանրապետությունում սգո օր կհայտարարվի: Այս մասին հայտնել են կառավարության մամուլի ծառայությունից, տեղեկացնում է Sputnik Արմենիան։
Սգո օրվա հստակ ամսաթիվը դեռ հայտնի չէ՝ կառավարությունից ասել են, որ այն կլինի մոտակա օրերին, հավանաբար՝ փրկարարական աշխատանքների ավարտից հետո:
Օգոստոսի 14-ին Երևանի Սուրմալու առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած հզոր պայթյունի հետևանքով զոհվածների թիվը օգոստոսի 16-ի 12։00-ի դրությամբ հասել է 17-ի, բուժկենտրոններ դիմած 61 անձից 12-ը շարունակում է ստացիոնար բուժումը։ 9 անձ դեռևս որոնվում է։

The Government of Armenia will declare a national day of mourning in memory of those who died in the August 14 explosion at the Surmalu market in Yerevan, Armenpress reports.
The Prime Minister’s Office said Tuesday, August 16 the exact day of mourning will be announced after search and rescue operations are completed.
Rescuers have so far recovered 16 bodies from the site of the strong explosion in the Armenian capital of Yerevan as of Tuesday. Hundreds of rescue workers, firefighters and volunteers have been engaged at the scene since the first moments of the tragedy. Still, 17 people remain missing, the Emergencies Ministry said.