Կրեմլում չեն հաստատել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ՀՀ այցելելու մտադրությունը։ ՌԴ նախագահի միջազգային գործերի գծով օգնական Յուրի Ուշակովն ասել է, որ Կրեմլում դեռևս հաստատում չկա Պուտնի ՀՀ այցելության վերաբերյալ։
Ավելի վաղ ՀՀ ԱԳՆ-ն հայտարարել է, որ Պուտինը ՀՀ կայցելի պետական այցով։ «Աշխատանքային այցով Մոսկվայում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը և ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը սեպտեմբերի 5-ին տեղի ունեցած հանդիպմանը քննարկել են ՌԴ նախագահի՝ Հայաստան նախատեսված պետական այցի ու Երևանում կայանալիք ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանի կազմակերպման ընթացքը»,-ասվում էր ՀՀ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ։
«Ես որևէ հաստատում այդ հարցում չունեմ։ Մեր կողմը դեռևս պաշտոնապես այդ մասին չի խոսել»,-ասել է Ուշակովը՝ ի պատասխան լրագրողների այն հարցին, թե արդյոք այդպիսի այց նախապատրաստվում է, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
Ուշակովը հավելել է, որ ՌԴ նախագահի շփումները ՀՀ վարչապետ Նիւկոլ Փաշինյանի հետ կատիվ բնույթ են կրում, իսկ ընթացիկ տարում նրանց մի քանի անգամ անձնական հանդիպում են ունեցել և կանոնավոր հեռախոսազրույցներ։

The Kremlin has not yet confirmed the forthcoming visit of Russian President Vladimir Putin to Armenia, Yury Ushakov, assistant to the head of state for international affairs, said on Thursday, September 8.
Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan stated that Putin's visit to Armenia could take place in October-December.
"I have no confirmation of this. So far, our side has not officially spoken about this," Ushakov told reporters in response to a question whether such a visit is being prepared.
He added that the working contacts of the Russian leader and Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan are active, they have met several times in person this year. They also regularly speak on the phone.