Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության նիստում, որը մեկնարկել է 1 րոպե լռությամբ, հայտարարել է, որ սեպտեմբերի 15-ի դրությամբ հայկական կողմը Ադրբեջանի ագրեսիայի հետևանքով ունի 135 զոհ։
Նա հավելել է, որ, ցավոք, այդ թիվը վերջնական չէ։
«Ցավոք, գիտենք, որ այդ թիվը վերջնական չէ, ունենք բազմաթիվ վիրավորներ»,-ասել է Փաշինյանը:
Վարչապետը հայտարարել է, որ ՀՀ դիրքորոշումը միանշանակ է՝ ադրբեջանական զինուժը պետք է լքի ՀՀ սուվերեն տարածքը, այդ թվում նաև 2021-ին վերահսկողության տակ վերցրած տարածքները:
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ներկայացնելով իրավիճակը հայ-ադրբեջանական սահմանին, տեղեկացրել է, որ այն հարաբերական հանգիստ է, և որ գիշերվա ընթացքում հրադադարի ռեժիմը չի խախտվել:
ՔՊ-ական պատգամավոր Արթուր Հովհաննիսյանը խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասել է, որ զոհված զինծառայողների տվյալները ճշտվում են և կհրապարակվեն բացառապես վերջնական ճշտումից հետո։

Известно о гибели 135 военнослужащих ВС Армении в ходе боев с ВС Азербайджана. Об этом на заседании правительства Армении заявил премьер-министр Никол Пашинян.
«Но, к сожалению, мы знаем, что эта цифра не окончательная», – сказал Пашинян.
По его словам, есть также множество раненых.
В свою очередь министр обороны Армении Сурен Папикян заявил, что окончательные данные числа погибших военнослужащих будут обнародованы как только станут известны.
Ранее сообщалось о 105 погибших.
В ночь на 13 сентября Азербайджан нанес артудары по армянским позициям и гражданской инфраструктуре в районе Сюнийской и Гегаркунийской областей – в направлении городов Горис, Капан, Варденис, Джермук и сел Сотк, Артаниш, Ишханасар.