Սեպտեմբերի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Փելոսին իր խոսքում ներկայացրել է իրավիճակի վերաբերյալ ԱՄՆ դիրքորոշումը, հայտնում է պաշտպանության նախարարությունը։
Պապիկյանը շնորհակալություն է հայտնել Փելոսիին իրավիճակին արագ արձագանքելու, Հայաստան այցելելու, սեպտեմբերի 13-ին ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ադրբեջանական լայնածավալ ռազմական ագրեսիայի վերաբերյալ հասցեական գնահատականներ հնչեցնելու համար:
Պաշտպանության նախարարմ ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակին է ներկայացրել ադրբեջանական լայնածավալ ռազմական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև պաշտպանական ոլորտում երկու երկրի գործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

19 Сентябрь 2022 - 11:00 AMT
18 сентября министр обороны Армении Сурен Папикян принял прибывшую в Армению с официальным визитом делегацию во главе со спикером Палаты представителей Конгресса США Нэнси Пелоси. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны РА.
Папикян выразил благодарность Нэнси Пелоси за быстрое реагирование на ситуацию, визит в Армению, озвучивание адресных оценок совершенной 13 сентября широкомасштабной военной агрессии Азербайджана в отношении суверенной территории РА.
Министр обороны представил Нэнси Пелоси создавшуюся вследствие широкомасштабной военной агрессии Азербайджана ситуацию.