Սեպտեմբեր ամսվա ընթացքում Idram&IDBank հավելվածով, IDBank-ի և Իդրամի տերմինալներով, IDBanking.am առցանց հարթակով կատարվել է 4,676,836 վճարում, հետևաբար «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շրջանակում հենց այդքան՝ 4,676,836 դրամ կուղղվի սեպտեմբեր ամսվա շահառուին՝ «4090» բարեգործական հիմնադրամին։
«4090» հիմնադրամն ապահովում է ապրիլյան և 44-օրյա պատերազմների մասնակիցների կրթության շարունակական բնույթը՝ նրանց տրամադրելով կրթաթոշակներ ուսումը շարունակելու և իրենց երազանքի մասնագիտությունը ձեռք բերելու համար։
«Մի դրամի ուժի» հոկտեմբեր ամսվա շահառուն «Զինվորի տուն» վերականգնողական կենտրոնն է։
IDBank-ի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ որոշումը կայացրել են՝ հասկանալով, որ ներկայում ամենակարևորը մեր սահմանների պաշտպանների առողջության վերականգնումն է։
«Զինվորի տուն վերականգնողական կենտրոնի շահառուները պետք է մշտապես մեր հասարակության ուշադրության կենտրոնում և հոգածության ներքո լինեն։ Նրանց առողջության վերականգնումը, կյանքի որակի բարելավումը մեր կողմից նվազագույնն է, ինչ կարող ենք անել իրենց առողջությունը չխնայած մարդկանց համար», – ասել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Սա Իդրամի և IDBank-ի հետ «Զինվորի տան» երկրորդ գործակցություն է: 2021 թվականին «Մի դրամի ուժը» ծրագրի շրջանակում «Զինվորի տուն վերականգնողական կենտրոնին» նվիրաբերվել է մոտջ 7 միլիոն ՀՀ դրամ, որի միջոցով մենք ձեռք ենք բերել բժշկական սարքավորումներ, գործիքներ, ինչպես նաև խնամքի պարագաներ ու դեղորայք, իրականացրել ենք ֆինանսական աջակցության ծրագրեր մեր շահառուների համար: Այս անգամ ևս նվիրաբերված գումարը կուղղվի զինհաշմանդամների համար իրականացվող ծրագրերին՝ նպաստելով նրանց առողջության վերականգնմանն ու սոցիալական խնդիրների լուծմանը»,- ասել է Վերականգնողական կենտրոնի տնօրեն Հայկուհի Մինասյանը։
Յուրաքանչյուրը կարող է նպաստել, որ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շահառուներին ավելի մեծ գումար տրամադրվի՝ ընդամենը բոլոր վճարումները կատարելով Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am առցանց հարթակով, Իդրամով կամ ընկերությունների տերմինալներով։
Idram&IDBank հավելվածով հնարավոր է վճարումներ կատարել շուրջ 12․500 կետում, 900 առցանց խանութներում, ինչպես նաև համակարգում առկա 400+ ծառայությունների դիմաց։ Գործընկերների ցանկին ծանոթանալ կարելի է այստեղ։

During September, 4,676,836 payments were made through the Idram&IDBank application, IDBank and Idram terminals and the IDBanking.am online platform, therefore, within the framework of “The Power of One Dram” initiative 4,676,836 AMD will be sent to the beneficiary of September the “4090” Foundation.
The 4090 Foundation ensures the continuation of the education of the participants of the April and 44-day wars by providing them with scholarships to continue their studies and acquire their dream profession.
Beneficiary of "The Power of One Dram" for October is the "Rehabilitation Center of the defenders of the Motherland“. According to Tatevik Vardevanyan, the head of communications unit of IDBank, the decision was made with the understanding that at this moment the most important thing is the restoration of the health of our border guards. "The beneficiaries of the Soldiers’ House rehabilitation center should always be in the center of attention and under the care of our society.
Restoring their health, improving their quality of life is the least we can do for people who have not spared their health," said Tatevik Vardevanyan.
"This is the second cooperation of "Soldiers’ House rehabilitation center" with Idram and IDBank. In 2021, about 7 million AMD was donated to the "Soldiers’ house rehabilitation center" within the framework of "The Power of One Dram" program, through which we purchased medical equipment, tools, as well as care supplies and medicines, and implemented financial support programs for our beneficiaries. This time again, the donated amount will be directed to the programs implemented for disabled soldiers, contributing to their health recovery and solving social problems," said Haykuhi Minasyan, the director of the Rehabilitation Center.
Each person can contribute to providing more money to the beneficiaries of the "The Power of One Dram" initiative by simply making payments through the Idram&IDBank application, IDBanking.am online platform, Idram or the companies’ terminals. With the Idram&IDBank application, it is possible to make payments at around 12,500 points of sale, 900 online stores, as well as for 400+ services available in the system.