Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Պրահայում ադրբեջանական լրատվամիջոցներին հարցազրույցում ասել է, որ ՀՀ հետ խաղաղության պայմանագիրը կարող է ստորագրվել մինչև տարեվերջ։
«Հայաստանի կողմից բարի կամքի դրսևորման դեպքում խաղաղության պայմանագիրը կարող է ստորագրվել մինչև 2022-ի ավարտը։ Մեր նախաձեռնությունները հեշտ չեն առաջ գնում, այն, որ ԱԳ նախարարները հանդիպել են, ես դրական քայլ եմ համարում, թեև առաջին հանդիպումը կոնկրետ արդյունքների չի հանգեցրել։ Ես կարծում եմ՝ եթե առաջիկայում որոշում կայացվի, աշխատանքային խմբերը սկսեն աշխատել խաղաղ պայմանագրի տեքստի վրա, մենք կարող ենք համաձայնեցման հասնել մինչև տարեվերջ»,- ասել է Ալիևը, գրում է Moscow-Baku.ru-ն։
Ալիևը նաև ասել է, թե Բաքվի առաջարկած 5 սկզբունքի հետ կապված հարցեր չկան՝ «ոչ հայկական կողմի, ոչ Եվրամիության մոտ»։

В интервью азербайджанским СМИ в Праге президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что мирное соглашение с Арменией может быть подписано до конца года.
«В принципе еще некоторое время назад я говорил, что при наличии доброй воли со стороны Армении мирный договор может быть подписан до конца года. Время идет, наши инициативы продвигаются непросто, и то, что встретились министры иностранных дел, хотя первая встреча не принесла конкретных результатов, но я считаю, что это позитивный шаг. Я думаю, что если будет принято решение в ближайшее время, рабочие группы двух стран начнут работать над текстом мирного договора, мы можем достигнуть согласования до конца года. В принципе никаких вопросов в связи с анонсируемыми нами пятью принципами ни у кого нет – ни у армянской стороны, ни у Европейского Союза», – отметил Алиев, пишет Moscow-Baku.ru.
По его словам, что касается внутренних вопросов, «то, естественно, в мирном договоре об этом речи быть не может».