10 Նոյեմբեր 2022 - 06:39 AMT
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը նոյեմբերի 9-ին տեղի ունեցած հեռախոսազրույցում քննարկել են նոյեմբերի 23-ին Երևանում կայանալիք ՀԱՊԿ երկրների ղեկավարների գագաթնաժողովին, ինչպես նաև դրա շրջանակում ՌԴ նախագահի՝ ՀՀ կատարելիք այցի օրակարգին վերաբերվող հարցեր:
Մտքեր են փոխանակվել նաև հոկտեմբերի 31-ին Սոչիում կայացած եռակողմ հանդիպումից հետո տեղի ունեցած մի շարք իրադարձությունների, ինչպես նաև հումանիտար հարցերի շուրջ ձեռքբերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքի վերաբերյալ:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի հերթական նիստը, որտեղ երկրների ղեկավարները քննարկելու են Հայաստանին հնարավոր աջակցությունը, կայանալու է նոյեմբերի 23-ին՝ Երևանում։

Russian President Vladimir Putin will travel to Armenia on November 22, Prime Minister Nikol Pashinyan’s office said in a statement on Wednesday, November 9.
Pashinyan and Putin spoke over the phone on Wednesday and discussed issues related to the summit of CSTO leaders to be held in Yerevan on November 23, as well as the agenda of the Russian President's visit to Armenia which will take place on November 22 on the sidelines of the CSTO summit.
The sides also exchanged thoughts on a number of developments that took place after the trilateral meeting held in Sochi on October 31, as well as on the implementation of the agreements reached on humanitarian issues.