Երևան է ժամանել ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության ռազմավարության, պլանավորման և քաղաքականության հարցերով տնօրեն, գեներալ-մայոր Դանիել Լասիկան, հայտնում է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը։
Նշվում է, որ նոյեմբերի 16-17-ի այցի ընթացքում գեներալ-մայոր Լասիկան ծաղկեպսակ կնդի Անհայտ զինվորի գերեզմանին և Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրում, կհանդիպի ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանին, Գլխավոր շտաբի պետ Էդվարդ Ասրյանին և Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին՝ քննարկելու հայ-ամերիկյան անվտանգային հարաբերություններն ու տարածաշրջանային անվտանգության հարցերը։
Լասիկան կմասնակցի խաղաղապահ ուժերի «Զառ» ուսումնական կենտրոնի նոր զորանոցների, ճաշարանի և գիտաժողովների սրահի բացման արարողությանը։

В Армению прибыл директор по стратегии, планированию и политике Европейского командования США генерал-майор Даниэль Ласика. Об этом сообщает посольство США в Армении.
В ходе визита 16-17 ноября генерал-майор Ласика возложит венки к Могиле Неизвестного солдата и к Мемориалу Геноцида армян, встретится с министром обороны РА Суреном Папикяном, начальником Генерального штаба Эдвардом Асряном и секретарем Совета национальной безопасности Арменом Григорян, с которым обсудит армяно-американские отношения в области безопасности и вопросы региональной безопасности. Генерал-майор Ласика примет участие в церемонии открытия новых казарм, столовой и конференц-зала учебного центра «Зар» миротворческих сил Армении.