ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը առկա ձևաչափով կմասնակցի նոյեմբերի 23-ին Երևանում կայանալիք ՀԱՊԿ գագաթնաժողովին։ Այդ մասին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը՝ պատասխանելով Պուտինի հաջորդ շաբաթվա ժամանակացույցի մասին հարցին, գրում է ՏԱՍՍ-ը։
«Այց կլինի Հայաստան՝ ՀԱՊԿ գագաթնաժողովին, Մոսկվայում կանցնեն ՌԴ-Կուբա բանակցություններ»,-ասել է նա՝ հավելելով, որ կլինեն «նաև այլ միջոցառումներ»։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը կժամանի Երևան։ Նախարարը կմասնակցի ՀԱՊԿ ԱԳ նախարարների, ՊՆ ղեկավարների և Անվտանգության քարտուղարների համատեղ նիստին։

Президент РФ Владимир Путин очно примет участие в саммите Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ), который пройдет 23 ноября в Ереване. Об этом сообщил 18 ноября журналистам пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков, отвечая на вопрос о графике главы государства на следующую неделю.
«Будет поездка в Армению на саммит ОДКБ, будут российско-кубинские переговоры (в Москве)», – сказал представитель Кремля, пишет ТАСС.
По его словам, «будут и другие мероприятия».
Как ранее сообщили в секретариате ОДКБ, на встрече лидеров в Ереване 23 ноября будут обсуждаться проблемы международной и региональной безопасности, совершенствование системы кризисного реагирования организации и совместные меры по оказанию помощи Армении.