Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը կարճ առանձնազրույց է ունեցել Ռուսաստանի ՊՆ ղեկավար Սերգեյ Շոյգուի հետ: Այդ մասին Պապիկյանը հայտնել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
Հանդիպումը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 23-ին Երևանում կայացած Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանից հետո, որին մասնակցում էին ՀԱՊԿ անդամ պետությունների ազգային անվտանգության խորհուրդների քարտուղարները, արտաքին գործերի և պաշտպանության նախարարները։
«Նիստից անմիջապես հետո կարճ առանձնազրույց եմ ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարի հետ։ Սերգեյ Շոյգուի հետ մտքեր ենք փոխանակել երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող, ինչպես նաև պաշտպանական համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցերի վերաբերյալ»,-ասվում է գրառման մեջ։

24 Ноябрь 2022 - 12:43 AMT
Министр обороны Армении Сурен Папикян провел в Ереване короткую приватную беседу с министром обороны России Сергеем Шойгу. Об этом на своей странице в Facebook написал Сурен Папикян.
«23 ноября в Ереване состоялось заседание Совета коллективной безопасности Организации Договора о коллективной безопасности с участием секретарей Советов безопасности государств-членов ОДКБ, министров иностранных дел и обороны.
После заседания у меня состоялась короткая беседа наедине с министром обороны Российской Федерации. Мы с Сергеем Шойгу обменялись идеями по ряду вопросов, представляющих взаимный интерес, также и оборонного сотрудничества», – отметил Папикян.