Ազգային ժողովի նախագահի Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը Մոսկվայում կմասնակցի ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի նիստին։ Այցը եռօրյա է և կտևի դեկտեմբերի 4-6-ը։
Պատվիրակության կազմում են նաև ԱԺ փոխխոսնակ Հակոբ Արշակյանը, Ազգային ժողովի պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը և «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Մոսկվայում կայանալու է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի և 15-րդ լիագումար համատեղ նիստը։

Делегация Национального собрания Армении во главе со спикером Аленом Симоняном 4 декабря отправится в Москву для участия в 15-м пленарном совместном заседании Парламентской ассамблеи ОДКБ. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
В состав делегации вошли вице-спикер Акоп Аршакян, председатель комиссии по обороне и безопасности Андраник Кочарян, депутат от блока «Честь имею» Тигран Абрамян, начальник управления внешних связей НС Тигран Сейранян, начальник управления протокола НС Акоп Хаджи-Акопян и другие официальные лица.
Заседание Совета Парламентской Ассамблеи ОДКБ и 15-е пленарное заседание ПА ОДКБ состоится в Москве 5 декабря.