Դեկտեմբերի 2-ին՝ տեղական ժամանակով ժամը 19:33-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը՝ 15:33-ին), ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից Հայաստան-Իրան սահմանային գոտու՝ Մեղրիից 7 կմ հյուսիս-արևելք 2.8 մագնիտուդով երկրաշարժ է գրանցվել օջախի 10 կմ խորությամբ: Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 3-4 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Սյունիքի Մեղրի և Ագարակ քաղաքներում, Ալվանք, Նռնաձոր, Շվանիձոր գյուղերում` 3 բալ, ինչպես նաև Կապան քաղաքում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ։
Ստորգետնյա ցնցումները գրանցվել են հյուսիսային լայնության 38.96⁰ և արևելյան երկայնության 46.29⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով։

2 декабря в 19:33 по Еревану (в 15:33 по Гринвичу) сейсмологическая сеть Территориальной службы сейсмической защиты МЧС Республики Армения зарегистрировала землетрясение магнитудой 2.8 в 7 км к северо-востоку от Мегри, в приграничной зоне Армения-Иран. Об этом сообщает пресс-служба МЧС РА.
Очаг землетрясения залегал на глубине 10 км. Географические координаты эпицентра – 38.96⁰ северной широты и 46.29⁰ восточной долготы.
Сила подземных толчков землетрясения в эпицентре составила 3-4 балла.
Землетрясение ощущалось в городах Агарак и Мегри, селах Алванк, Нрнадзор и Шванидзор Сюникской области силой в 3 балла, а также городе Капан – силой в 2-3 балла.