Արրցախի տեղեկատվական շտաբը հայտնել է, որ Շուշի-Քարին տակ խաչմերուկի հատվածում քաղաքացիական հագուստներով մի խումբ ադրբեջանցիներ բնապահպանական պատճառաբանությամբ փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին:
«Ակնհայտ է, որ Ադրբեջանն այս քայլով դիմում է սադրանքի Հայաստանի և Արցախի միջև ցամաքային կապի ընդհատման և խաղաղ բնակչությանը հոգեբանական ահաբեկչության ենթարկելու համար:
Միջադեպի վերաբերյալ պատշաճ տեղեկացված է Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը: Արցախի լիազոր պետական մարմինները ձեռնարկում են բոլոր հնարավոր միջոցները իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։

3 Декабрь 2022 - 11:37 AMT
В районе перекрестка Шуши-Карин Так группа азербайджанцев в гражданской одежде перекрыла трассу Степанакерт-Горис – «по экологическим соображениям», сообщает информационный штаб Нагорного Карабаха.
«Очевидно, что Азербайджан этим шагом идет на провокацию, чтобы прервать сухопутную связь между Арменией и Арцахом и подвергнуть мирное население психологическому террору», – говорилось в сообщении.
Отмечается, что командование российских миротворческих сил, дислоцированных в Арцахе, надлежащим образом проинформировано об инциденте. Уполномоченные государственные органы Арцаха принимают все возможные меры для урегулирования ситуации.