Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարել, է, որ բոլորին հրավիրում է հանրահավաքի, որը կկայանա դեկտեմբերի 17-ին` ժամը 15:00-ին, Ստեփանակերտում։
Նա հայտնել է գազամատակարարման վերականգնման մասին և հավելել, որ հավանաբար, կբացվի նաև Լաչինի ճանապարհը։ Նա ասել է, որ նման իրավիճակում անցկացրած 4 օրը ցույց տվեցին արցախցիների միասնականությունը։ Նա շնորհակալություն է հայտնել նրանց ուժեղ լինելու և չընկճվելու համար։
«Կոչ եմ անում բոլորին մասնակցել հանրահավաքին, որպեսզի ցույց տանք մեր ուժը, մեր միասնականությունը, ցույց տանք, որ Արցախը մեծ ուժ է»,- ասել է նա։
Վարդանյանն ասել է, որ պետք է պատրաստ լինել նման իրավիճակների, քանի որ Ադրբեջանը չի հանգստանալու և սրանով ամեն ինչ չի վերջանալու։
«Մյուս կողմից՝ նրանք լավ դաս ստացան, որ անհնարին է արցախցուն կոտրել, կոտրել մեր կամքը»,-ասել է Վարդանյանը։
Նշելով, որ այս օրերին Օպերատիվ շտաբը մեծ աշխատանք է կատարել՝ պետնախարարան ասել է, որ եղել են մարդիկ, որոնք փորձել են բարձրացնել վառելիքի գինը, դեղորայքի գինը, և նման մարդկանց համար ամենալավ պատիժը կարող է լինել ամոթանքը և, հնարավոր է, նրանց անունները հրապարակվեն։

16 Декабрь 2022 - 13:57 AMT
Государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян объявил о проведении митинга в Степанакерте 17 декабря в 15:00. Օб этом Рубен Варданян объявил в прямом эфире своей страницы в Facebook.
«Эти 4 дня, которые мы провели в такой ситуации, позволили нам понять, что мы едины. Поэтому мы объявляем завтра митинг, который проведем в Степанакерте в 15:00. Я призываю всех принять участие в митинге, чтобы показать нашу силу, наше единство, показать, что Арцах – великая сила», – сказал Рубен Варданян.
Он добавил, что понимает, что еще ничего не закончено, и предстоит довольно долгий путь для реализации плана независимости, безопасности и развития Арцаха.
«Но мы не сможем добиться победы, если не будем честны и справедливы друг с другом. Все те, кто надеется, что для них будут какие-то особые условия, должны отказаться от таких надежд», – сказал Варданян.