Արդեն 8-րդ օրն է՝ Ադրբեջանը շարունակում է փակ պահել Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը: 1100 քաղաքացի, որից 270-ը անչափահաս, տուն վերադառնալու հնարավորություն չունեն:
Հաշվի առնելով ճանապարհի արգելափակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակը` քաղաքացիների հետ օպերատիվ կապի ապահովման համար գործում է շուրջօրյա թեժ գիծ, հայտնում է ԱՀ տեղեկատվական շտաբը։
Դրան հնարավոր է զանգահարել Արցախից՝ 119, իսկ Հայաստանից ու արտերկրից՝ +374-47-119-119 հեռախոսահամարներով:
Քաղաքացիները կարող են զանգահարել և տեղեկացնել այն խնդիրների մասին, որոնք ծագում են իրավիճակի հետևանքով:

Уже восемь дней как Азербайджан перекрыл единственную дорогу, соединяющую Арцах с Арменией и с внешним миром, – Лачинский коридор.
«1100 человек, среди них 270 несовершеннолетних, не имеют возможности вернуться домой. С учетом ситуации, сложившейся в результате перекрытия дороги, для обеспечения оперативной связи с гражданами работает круглосуточная горячая линия», – говорится в сообщении Информационного штаба Арцаха.
На горячую линию из Арцаха нужно звонить на номер: 119, из Республики Армения и зарубежья на номер: +374-47-119-119.