Ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը փոխվարչապետ կնշանակվի։ Այդ մասին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է Անվտանգության խորհրդի հերթական նիստում:
«Մինչ օրակարգի հարցերին անցնելը, ուզում եմ նաև տեղյակ պահել, որ այսօր Հանրապետության նախագահի հետ էլ ենք քննարկել այդ հարցը և փոխվարչապետի պաշտոնում կնշանակվի Տիգրան Խաչատրյանը, ով մինչ այժմ զբաղեցնում էր Ֆինանսների նախարարի պաշտոնը»,-ասել է նա:
Ֆինանսների նախարարի պաշտոնում կնշանակվի Վահե Հովհաննիսյանը, նա այժմ զբաղեցնում է ֆինանսների փոխնախարարի պաշտոնը:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը դեկտեմբերի 12-ին, հրամանագիր է ստորագրել՝ փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանին պաշտոնից ազատելու մասին։ «Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 131-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 5-րդ հոդվածի 1-ին մասի. Համբարձում Մաթևոսյանին ազատել փոխվարչապետի պաշտոնից»,- ասվում է հրամանագրում։
Համբարձում Մաթևոսյանը պաշտոնում նշանակվել էր նախագահի՝ 2021-ի նոյեմբերի 25-ի հրամանագրով: Ավելի վաղ նա զբաղեցնում էր Արմավիրի մարզպետի պաշտոնը:

Под председательством премьер-министра Армении Никола Пашиняна состоялось очередное заседание Совета безопасности, на котором были назначены вице-премьер и министр финансов республики.
«На очередном заседании Совета безопасности мы обсудим широкий круг вопросов, в том числе, конечно же, сложившуюся в регионе военно-политическую обстановку.
Прежде чем перейти к вопросам повестки дня, я также хотел бы сообщить, что сегодня, – мы также обсудили этот вопрос с президентом Республики, – Тигран Хачатрян, который до сих пор занимал должность министра финансов, будет назначен на пост вице-премьера. Министром финансов будет назначен Ваге Ованнисян, занимающий должность заместителя министра финансов», – отметил Пашинян.
Помимо членов Совета безопасности, в заседании приняли также участие президент Республики Армения Ваагн Хачатурян, председатель Национального Собрания Ален Симонян, руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян, вице-спикер НС Рубен Рубинян, министр высокотехнологической промышленности Роберт Хачатрян и другие.