Ականազերծմամբ զբաղվող HALO Trust միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպությունը մտահոգություն է հայտնել Լաչինի միջանցքի շարունակվող շրջափակմամբ։ Այդ մասին ասվում է կազմակերպության Twitter-ի միկրոբլոգում։
Լեռնային Ղարաբաղում այդ կազմակերպության մոտ 100 աշխատակից կա այժմ:
Հայտարարության մեջ նշվում է, որ միջանցքը միակ ճանապարհն է, որը տանում է դեպի Լեռնային Ղարաբաղ։
«Այսօր Լեռնային Ղարաբաղում է գտնվում HALO Trust-ի մոտ 100 աշխատակից և կազմակերպությունը հետևում է նրանց համար սննդամթերքի և այլ ապրանքների հասանելիությանը»,- ասվում է գրառման մեջ։
Կազմակերպությունը հույս է հայտնել, որ խնդիրն արագ լուծում կգտնի և մշտական կապի մեջ է գործընկերների հետ՝ անհրաժեշտության դեպքում հումանիտար աջակցության համակարգման համար։

HALO Trust серьезно обеспокоен продолжающейся блокадой Лачинского коридора — единственного маршрута, соединяющего Нагорный Карабах с внешним миром. Об этом говорится в сообщении благотворительной неправительственной организации HALO Trust, занимающейся разминированием в Нагорном Карабахе.
«В течение почти месяца блокады мы внимательно следим за ее гуманитарными последствиями. В Карабахе HALO имеет около 100 местных сотрудников, и мы следим за наличием продуктов питания и других предметов необходимости для них и их общин», – говорится в заявлении организации в Twitter.
HALO выразил надежду на быстрое разрешение ситуации, а также выразил готовность помочь.
«Мы находимся в постоянном контакте с нашими региональными партнерами и другими гуманитарными агентствами — для координации гуманитарной помощи по мере необходимости», – говорится в заявлении.