Հունվարի 8-ին Դիարբեքիրի Սբ Կիրակոս հայկական եկեղեցում Սուրբ ծննդյան պատարագ է մատուցվել։ Պատարագիչներին գործուղել էր Կոստանդնուպոլսի Հայոց պատրիարքը։
Հայր Նաթաբ Արաբյանն ասել է՝ հպարտ է, որ Սուրբ ծնունդը տոնվում է Դիարբեքիրում, քաղաքակրթությունների օրրանում, գրում է Anadolu-ն։
Արաբյանը նաև շնորհակալություն է հայտնել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին Դիարբեքիրում «խաղաղ իրավիճակ ապահովելու համար»։
«Շնորհավոր բոլորի Ամանորը, մաղթում եմ անդորր, խաղաղություն և եղբայրություն ամբողջ աշխարհին»,-ասել է նա։
Պատարագից առաջ եկեղեցի է այցելել Սուր նահանգի փոխնահանգապետ Ասիկ Սոլակը և շնորհավորել հանդիսության մասնակիցներին։

Christmas mass was held on Sunday, January 8 in Turkey’s Diyarbakır Surp Giragos Armenian Church, Anadolu Agency reports.
Hymns were sung and prayers were recited during mass led by three religious officials appointed by the Armenian Patriarchate in Istanbul.
Father Natan Arabyan said they are proud to celebrate Christmas in Diyarbakir.
"On this occasion, I wish everyone a happy new year and wish tranquility, peace, and brotherhood all over the world," he noted.
Sur District Governor and Deputy Mayor Asim Solak also visited the historical church before the mass and congratulated the participants' holiday.