IDBank-ն ու Իդրամն ամփոփել են «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության դեկտեմբեր ամսվա ծրագիրը։ Այսպես, դեկտեմբերին հավաքված գումարը կազմել է 3,531,799 դրամ, որը փոխանցվել է Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամին՝ այդպիսով աջակցություն ցուցաբերելով առողջական խնդիրներ ունեցող երեխաներին։
Հայտարարվել է նաև նախաձեռնության հունվար ամսվա շահառուի անունը։ Հունվարի ընթացքում Idram&IDBank հավելվածով, ընկերությունների տերմինալներով, ինչպես նաև IDBanking.am և Idram.am առցանց հարթակներով կատարված վճարումներից մեկական դրամ է փոխանցվելու «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի «Տալենտում» կրթական ծրագրին։
«Տալենտում» ծրագրի նպատակն է բացահայտել տաղանդավոր երաժիշտներին, կրթել ու զարգացնել նրանց և արդյունքում ունենալ միջազգային չափանիշներին համապատասխան երաժիշտներ, որոնք կներկայացնեն հայկական մշակույթն ամբողջ աշխարհում։
«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի տնօրեն Աննա Տեր-Հովակիմյանի խոսքով՝ ողջունելի է, որ բանկային համակարգը, կարևորելով մշակութային կրթական ծրագրերի իրականացման անհրաժեշտությունը, իր նախաձեռնության շահառու է դարձրել նաև «Տալենտում» ծրագիրը:
«Դրական և ոգևորող ազդակ է նաև, որ «Մի դրամի ուժի» շնորհիվ հազարավոր քաղաքացիներ առանց մեկ դրամ անգամ ծախսելու, ընդամենը վճարումներ կատարելով կկարողանան իրենց ավանդն ու մասնակցությունը բերել Հայաստանի երաժշտական ապագային: Յուրաքանչյուրի առերևույթ փոքր ներդրումը դառնում է հնարավորություն պատանի տաղանդավոր երաժիշտների մեծ երազանքների իրականացման համար».-ասել է նա:
IDBank-ի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ ծրագիրն ինքնին հրաշալի հնարավորություն է ստեղծում տաղանդավոր պատանիների համար՝ ստանալ լիարժեք երաժշտական կրթություն և դառնալ միջազգային չափանիշների համապատասխան երաժիշտներ՝ հնարավորություն ստանալով հետագայում հանդես գալ մեծ բեմերում։ Իսկ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունը շարունակում է աջակցել այն հիմնադրամներին, որոնք նպաստում են մեր երկրի զարգացմանը։
Յուրաքանչյուրը կարող է դառնալ «Մի դրամի ուժի» բարի կամքի դեսպան առանց մի դրամ ծախսելու՝ ընդամենը կատարելով վճարումներ Idram&IDBank հավելվածով, ընկերությունների տերմինալներով, ինչպես նաև IDBanking.am և Idram.am առցանց հարթակներով։

IDBank and Idram summed up the results of the December program "The Power of One Dram". Thus, the amount gathered in December – AMD 3.531.799 was transferred to the Health Fund for Children of Armenia, thereby providing support to children with health issues.
At the end of the program, the name of the January beneficiary was announced. During January, the amount gathered from payments made through the Idram&IDBank application, the companies’ terminals, as well as the IDBanking.am online platform and Idram.am website will be transferred to the Talentum educational program of the Music for the Future Foundation.
The goal of the Talentum program is to identify talented musicians, train and develop them, raising musicians who meet international standards and represent Armenian culture around the world. According to Anna Ter-Hovakimyan, director of the Music for the Future Foundation, it is gratifying that the banking system, considering the need to implement cultural and educational programs, has also chosen the Talentum program as a beneficiary of its initiative. “It is also a positive and inspiring fact that thanks to “The Power of One Dram”, thousands of citizens will be able to contribute and participate in the musical future of Armenia without spending a dram, just by making payments. A small contribution from everyone is an opportunity to realize the big dreams of talented young musicians.”
According to Tatevik Vardevanyan, Head of Communications at IDBank, the program itself creates an excellent opportunity for talented young people to receive a full-fledged musical education and become international-class musicians, having the opportunity to perform on big stages. And “The Power of One Dram” initiative continues to support funds that contribute to the development of our country.
Today, anyone can become a goodwill ambassador of “The Power of One Dram” without spending a single dram, simply by making payments through the Idram&IDBank application, terminals of companies, as well as the IDBanking.am online platform and Idram.am website.