IDBank-ն ու Իդրամն ամփոփել են «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության դեկտեմբեր ամսվա ծրագիրը։ Այսպես, դեկտեմբերին հավաքված գումարը կազմել է 3,531,799 դրամ, որը փոխանցվել է Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամին՝ այդպիսով աջակցություն ցուցաբերելով առողջական խնդիրներ ունեցող երեխաներին։
Հայտարարվել է նաև նախաձեռնության հունվար ամսվա շահառուի անունը։ Հունվարի ընթացքում Idram&IDBank հավելվածով, ընկերությունների տերմինալներով, ինչպես նաև IDBanking.am և Idram.am առցանց հարթակներով կատարված վճարումներից մեկական դրամ է փոխանցվելու «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի «Տալենտում» կրթական ծրագրին։
«Տալենտում» ծրագրի նպատակն է բացահայտել տաղանդավոր երաժիշտներին, կրթել ու զարգացնել նրանց և արդյունքում ունենալ միջազգային չափանիշներին համապատասխան երաժիշտներ, որոնք կներկայացնեն հայկական մշակույթն ամբողջ աշխարհում։
«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի տնօրեն Աննա Տեր-Հովակիմյանի խոսքով՝ ողջունելի է, որ բանկային համակարգը, կարևորելով մշակութային կրթական ծրագրերի իրականացման անհրաժեշտությունը, իր նախաձեռնության շահառու է դարձրել նաև «Տալենտում» ծրագիրը:
«Դրական և ոգևորող ազդակ է նաև, որ «Մի դրամի ուժի» շնորհիվ հազարավոր քաղաքացիներ առանց մեկ դրամ անգամ ծախսելու, ընդամենը վճարումներ կատարելով կկարողանան իրենց ավանդն ու մասնակցությունը բերել Հայաստանի երաժշտական ապագային: Յուրաքանչյուրի առերևույթ փոքր ներդրումը դառնում է հնարավորություն պատանի տաղանդավոր երաժիշտների մեծ երազանքների իրականացման համար».-ասել է նա:
IDBank-ի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ ծրագիրն ինքնին հրաշալի հնարավորություն է ստեղծում տաղանդավոր պատանիների համար՝ ստանալ լիարժեք երաժշտական կրթություն և դառնալ միջազգային չափանիշների համապատասխան երաժիշտներ՝ հնարավորություն ստանալով հետագայում հանդես գալ մեծ բեմերում։ Իսկ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունը շարունակում է աջակցել այն հիմնադրամներին, որոնք նպաստում են մեր երկրի զարգացմանը։
Յուրաքանչյուրը կարող է դառնալ «Մի դրամի ուժի» բարի կամքի դեսպան առանց մի դրամ ծախսելու՝ ընդամենը կատարելով վճարումներ Idram&IDBank հավելվածով, ընկերությունների տերմինալներով, ինչպես նաև IDBanking.am և Idram.am առցանց հարթակներով։

IDBank и Idram подвели итоги декабрьской программы «Сила одного драма». Таким образом, собранная в декабре сумма составила 3,531,799 драмов, которая была переведена в Фонд здоровья детей Армении, тем самым оказав поддержку детям с проблемами со здоровьем.
Уже известно имя январского бенефициара инициативы. В течение января один драм от платежей, совершенных через приложение Idram&IDBank, терминалы компаний, а также онлайн-платформы IDBanking.am и Idram.am будет переведен на образовательную программу «Талентум» фонда «Музыка для будущего».
Цель программы «Талентум» – выявить талантливых музыкантов, обучить и развить их. В результате у нас будут музыканты, соответствующие международным стандартам и представляющие армянскую культуру во всем мире. По словам директора фонда «Музыка во имя будущего» Анны Тер-Овакимян, отрадно, что банковская система, учитывая необходимость реализации культурно-образовательных программ, оказала ощутимую поддержку программе «Талентум»։ «Это также положительный и вдохновляющий импульс, что благодаря «Силе одного драма» тысячи граждан смогут внести свой вклад и участвовать в музыкальном будущем Армении, просто совершая платежи. Небольшой вклад каждого — это возможность для реализации больших мечтаний талантливых молодых музыкантов».
По словам руководителя отдела по коммуникациям IDBank-а Татевик Вардеванян, сама программа создает прекрасную возможность для талантливой молодежи получить полноценное музыкальное образование и стать музыкантами международного уровня, имея возможность выступать на больших сценах. А инициатива «Сила одного драма» продолжает поддерживать фонды, которые делают все возможное для развития нашей страны. А инициатива «Сила одного драма» продолжает поддерживать фонды, которые способствуют развитию нашей страны.
Сегодня любой желающий может стать послом доброй воли «Силы одного драма», не тратя при этом ни драма, просто совершая платежи через приложение Idram&IDBank, терминалы компаний, а также онлайн платформы IDBanking.am и Idram.am.