Հունվարի 24-ից Ստեփանակերտում և Արցախի շրջաններում կդադարեցվի գազալցակայանների աշխատանքը, հայտնում է տեղեկատվական շտաբը։
Հայաստանից Արցախ գազամատակարարումը ադրբեջանական կողմի միջամտության պատճառով շարունակում է դադարեցված մնալ: Խողովակներում առկա գազի կուտակումների շնորհիվ՝ վերջին օրերին հնարավոր էր լինում գազով ապահովել առողջապահական հաստատություններին, հացի թխման արտադրամասերին, ինչպես նաև որոշակի ծավալ էր տրամադրվում գազալցակայաններին:
Սակայն, հաշվի առնելով գազալցակայններում ստեղծված հերթերը և գազի սահմանափակ ծավալը, որոշվել է կուտակված գազն այսուհետև տրամադրել միայն առողջապահական հաստատություններին և կենսական նշանակության օբյեկտներին, իսկ գազալցակայանների աշխատանքը կդադարեցվի մինչև գազամատակարարման վերականգնումը:
Հանրային սպասարկում իրականացնող և հանրային ծառայություններ մատուցող կազմակերպությունների անխափան գործունեությունն ապահովելու նպատակով նշված կազմակերպությունների ավտոմեքենաներին կտրամադրվի բենզին կամ դիզվառելիք»,- նշվում է հաղորդագրությունում։

24 Январь 2023 - 15:01 AMT
С 24 января прекращается работа газозаправок в Степанакерте и в других районах Арцаха. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
«Поставка газа из Армении в Арцах по-прежнему приостановлена ​​из-за вмешательства азербайджанской стороны. Благодаря скоплениям газа в трубопроводах в последние дни удалось обеспечить газом учреждения здравоохранения, хлебозаводы и заправочные станции.
Однако с учетом образовавшихся очередей на АЗС и ограниченного объема газа было принято решение, что накопленный газ теперь будет предоставляться только учреждениям здравоохранения и жизненно важным объектам, а работа АЗС будет остановлена ​​до восстановления газоснабжения», – говорится в сообщении штаба..
Отмечается, что для обеспечения бесперебойной работы коммунальных служб и организаций коммунального обслуживания автомобили указанных организаций будут обеспечиваться бензином или дизельным топливом.