Ռուս խաղաղապահները հրադադարի ռեժիմի խախտում են գրանցել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում` Մարտակերտի շրջանում։ Այդ մասին ՌԴ ՊՆ-ն հայտնել է ռուս խաղաղապահների գործունեության մասին իր տեղեկագրում, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
Նշվում է, որ հրադադարի խախտման արդյունքում տուժածներ չկան։
ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունը հակամարտող երկու կողմի հետ միասին վարույթ է սկսել խախտման փաստով:
«Ռուս խաղաղապահները շարունակում են բանակցային գործընթացը Ստեփանակերտ-Գորիս ճանապարհով ավտոմոբիլային տրանսպորտի անարգել տեղաշարժը վերսկսելու շուրջ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

8 Февраль 2023 - 10:54 AMT
Российскими миротворцами было зафиксировано нарушение режима прекращения огня в зоне нагорнокарабахского конфликта. Об этом говорится в бюллетене Минобороны РФ о деятельности миротворческого контингента в зоне нагорнокарабахского конфликта.
«Зафиксировано нарушение режима прекращения огня в Мардакертском районе. Пострадавших нет», – говорится в сообщении.
Как отметили в ведомстве, командование российского миротворческого контингента совместно с обеими сторонами конфликта начало разбирательство по факту нарушения.
«Российскими миротворцами продолжается переговорный процесс по возобновлению беспрепятственного движения автомобильного транспорта по дороге Степанакерт – Горис», – заключили в Минобороны.