Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության նիստում տեղեկացրել է, որ Հայաստանն ավարտել է Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագրի նախագծի հերթական փուլի աշխատանքները և հայկական կողմի առաջարկները փոխանցել ադրբեջանական կողմին։
Առաջարկները փոխանցվել են նաև ԵԱՀԿ համանախագահող երկրներին։
«Առաջարկներ ասելով նկատի ունենք ամբողջական փաստաթղթի նախագիծը՝ մեր առաջարկներով։ Մենք առաջնորդվել ենք մի այնպիսի փաստաթուղթ ստանալու տրամաբանությամբ, որը ցանկացած պահի պատրաստ ենք ստորագրել։ Հասկանալի է, որ այն պետք է ընդունելի լինի նաև ադրբեջանական կողմի համար»,-ասել է Փաշինյանը։
Վարչապետը նաև ասել է, որ պատրաստ է պատասխանատվություն կրել և ստորագրել այնպիսի պայմանագիր, որը տևական ու կայուն խաղաղության երաշխիք կդառնա։
Անդրադառնալով Արցախում տիրող վիճակին՝ Փաշինյանը փաստել է, որ փետրվարի 15-ին մասնակի վերականգնված գազամատակարարումը, Ադրբեջանի 2 ժամ անց կրկին դադարեցրել է։

Prime Minister Nikol Pashinyan has revealed that Armenia has finished working on the draft peace treaty with Azerbaijan and forwarded the proposals to Baku.
Pashinyan told a Cabinet meeting on Thursday, February 16 that the proposals were also forwarded to the OSCE co-chairing countries.
"By proposals, we mean the draft of the complete document with our proposals. We were guided by the logic of receiving such a document that we are ready to sign at any time. It is clear that it should be acceptable to the Azerbaijani side as well," said Pashinyan.
The Prime Minister also noted that he is ready to take responsibility and sign such an agreement, which will become a guarantee of lasting and stable peace.
Weighing in on the situation in Artsakh (Nagorno Karabakh), Pashinyan said the gas supply, which was partially restored on February 15, was suspended again 2 hours later.