Հայաստանի ու Ադրբեջանի հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի քննարկման համար Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպում չի նախատեսվում։
«Այս պահին նման տեղեկություն չկա»,- համապատասխան հարցին պատասխանել են ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունից, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
Աշխատանքային այցով Մյունխենում գտնվող Փաշինյանը ոչ ֆորմալ հանդիպում է ունեցել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ:
Փաշինյանը Մյունխեն է մեկնել փետրվարի 16-ին տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ։ Համաժողովի շրջանակում Նիկոլ Փաշինյանը երկկողմ մի շարք հանդիպումներ կունենա արտերկրի գործընկերների հետ: Պատվիրակության կազմում են նաև ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, պաշտոնատար այլ անձինք։
Փաշինյանն ու Ալիևը վերջին անգամ հանդիպել են 2022-ի հոկտեմբերի 31-ին Սոչիում, ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի միջնորդությամբ։

Встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева для обсуждения процесса нормализации между двумя странами на полях Мюнхенской конференции по безопасности не планируется. Об этом сообщили в пресс-службе армянского кабмина, пишет ТАСС.
«На данный момент такой информации нет», – ответили на соответствующий вопрос в пресс-службе правительства.
Пашинян отбыл в Мюнхен 16 февраля, в делегацию армянского премьера входят глава МИД Арарат Мирзоян, секретарь Совбеза Армен Григорян и другие должностные лица. На полях конференции Пашинян уже провел встречу с председателем Евросовета Шарлем Мишелем, стороны обсудили ситуацию на Южном Кавказе.
В предыдущий раз Пашинян и Алиев провели встречу 31 октября 2022 года в Сочи при посредничестве российского лидера Владимира Путина.