Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում փետրվարի 18-ին ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը կհանդիպի Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ Այդ մասին հայտնել է ԱՄՆ պետքարտուղարությունը, տեղեկացնում է Արմենպրեսը։
«Տեղական ժամանակով 13:35-ին քարտուղար Բլինքենը Գերմանիայի Մյունխեն քաղաքում կհանդիպի Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ»,- նշված է պետքարտուղարի օրակարգում։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ փետրվարի 16-19-ն աշխատանքային այցով գտնվում է Մյունխենում, որտեղ մասնակցում է Անվտանգության համաժողովին։ Մյունխենում է նաև Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։

18 Февраль 2023 - 09:09 AMT
Госсекретарь США Энтони Блинкен встретится с премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым 18 февраля в рамках Мюнхенской конференции по безопасности. Об этом сообщает Государственный департамент США.
«В 13:35 часов по местному времени госсекретарь Блинкен встретится с премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым в Мюнхене», — говорится в повестке дня госсекретаря.
Пашинян с супругой Анной Акопян 16-19 февраля находятся с рабочим визитом в Мюнхене, где премьер принимает участие в Форуме безопасности. В Мюнхене находится также президент Азербайджана Ильхам Алиев.