Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ն արձագանքել է Արցախում տեղի ունեցած «ծանր միջադեպին»՝ հստակ մատնանշելով, որ ոստիկանական ավտոմեքենան թիրախավորվել է ադրբեջանական կողմից։
«Ցավում ենք մարտի 5-ին տեղի ունեցած այդ ծանր միջադեպի զոհերի համար, որի ընթացքում Լաչինի միջանցքի մերձակայքում ոստիկանների տեղափոխող ավտոմեքենան թիրախավորվել է ադրբեջանական ուժերի կողմից՝ ռուս խաղաղապահների պատասխանատվության գոտում», – ասված է պաշտոնական Փարիզի հայտարարության մեջ, հայտնում է «Ազատությունը»։
Ֆրանսիայի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունն անհրաժեշտ է համարում, որպեսզի լույս սփռվի միջադեպի հետ կապված բոլոր փաստերի վրա։ Փարիզը նաև կոչ է անում խստորեն պահպանել հրադադարը։

The French Foreign Ministry has acknowledged that it was Azerbaijan that launched an attack against Nagorno Karabakh, which left three Armenian police officers killed.
“We mourn the casualties caused by this serious incident on March 5, when a vehicle carrying police officers traveling near the Lachin Corridor was targeted by Azerbaijani forces in the area under the responsibility of Russian peacekeeping forces,” the French diplomacy said in remarks published on Monday, March 6.
“It is important that all the light be shed on the facts. We also call for strict respect for the ceasefire.”