Վրաստանում Հայաստանի դեսպանատունը հերքել է վրացական մեդիադաշտում տարածված լուրը, թե թբիլիսյան ցույցերը ցրելու համար Հայաստանիից հատուկ ջոկատայիններ են տարել Վրաստան։
Վրաստանում Հայաստանի դեսպանությունից ասել են, որ տարածված տեղեկությունը կեղծ է և որևէ աղերս չունի իրականության հետ, հայտնում է «Ալիք մեդիան»։
«Կոչ ենք անում և հորդորում ԶԼՄ-ներին զերծ մնալ նմանատիպ ստահոդ տեղեկատվության տարածումից, ինչպես նաև չտրվել սադրանքների»,-ասել էին դեսպանատանից։
Վրաստանյան pirvelinews.com լրատվականը՝ հղվելով մի անանուն ցուցարարի, տեղեկություն էր տարածել, թե Հայաստանից հատուկ ջոկատայիններ են բերվում Վրաստան։
«Սկանդալային տեղեկություններ են տարածվում, որ Հայաստանից հատուկ ջոկատայիններ են բերվում Վրաստան․ բոլորը ռուսերեն են խոսում», — pirvelinews.com-ի փոխանցմամբ, ասել էր ցուցարարը՝ նշելով, թե այդ ռուսերեն խոսակցություններից ձայնագրություն ունի։
Թբիլիսիի կենտրոնում մի քանի օր է ցույցեր և հանրահավաքներ են ընթանում, որոնք սկսվել են Վրաստանի խորհրդարանի կողմից մարտի 7-ին «Օտարերկրյա գործակալների» մասին վիճահարույց օրինագծն առաջին ընթերցմամբ ընդունելուց հետո։ Ոստիկանությունը ցրել է ցույցերը ուժի կիրառմամբ՝ արցունքաբեր գազ, ջրցան մեքենաներ են օգտագործվել, հարյուրավոր մարդիկ բերման են ենթարկվել։

The Embassy of Armenia in Georgia has denied news reports disseminated in local media, alleging that Armenia has sent special forces to help disperse protests in Tbilisi.
"We call and urge the mass media to refrain from spreading such false information, as well as not from giveingin to provocations," the Embassy told Aliq Media.
The Georgian news agency Pirvelinews, citing an unnamed protester, reported that special forces are being brought to Georgia from Armenia.
According to a report from the BBC, police have used water cannon and tear gas against protesters in Georgia's capital, Tbilisi, for a second night.
The crowds are angry at a controversial Russian-style law, which would class non-government and media groups as "foreign agents" if they receive more than 20% of their funds from abroad.