ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Ադրբեջանի հերթական հերթական ապատեղեկատվությունը։
«Ադրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր մարտի 20-ին, ժամը 02:50-ին ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու հարավարևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Մարտի 14-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, պատասխանելով այն հարցին, թե արդյո՞ք ՀՀ-ն կանգնած է նոր լայնածավալ պատերազմի եզրին, ասել է, որ շատ մեծ է էսկալացիայի հնարավորությունը թե Հայաստանի սահմանի երկայնքով, թե ԼՂ-ում։
«Տեսնում ենք Ադրբեջանի շարունակվող ագրեսիվ հռետորաբանությունը և քաղաքականությունը, որն անընդհատ աճել է։ Կարծում եմ, այո, շատ մեծ է էսկալացիայի հնարավորությունը թե Հայաստանի սահմանի երկայնքով, թե ԼՂ-ում։ Իմ եզրակացությունն Ադրբեջանի հռետորաբանությունից է»,-ասել է վարչապետը՝ հավելելով, որ կան նաև այլ տվյալներ։

Министерство обороны Армении опровергло сообщение, распространенное Государственной пограничной службой Азербайджана, что подразделения ВС Армении якобы вели огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных в юго-восточной части армяно-азербайджанской приграничной зоны. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
«Распространенное Государственной пограничной службой Азербайджана сообщение, что в 02:50 20 марта подразделения ВС РА открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных в юго-восточной части армяно-азербайджанской приграничной зоны, не соответствует действительности», – говорится в сообщении Минобороны Армении.