Ադրբեջանական մարտական դիրքերից կրակել են նռան այգում աշխատող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ, հայտնում է ԱՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունը։
Մարտի 27-ին՝ ժամը 11:30-ին, Արցախի պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտեի Մարտակերտի շրջանի գլխավոր մասնագետ Ալյոշա Զաքարյանը ոստիկանության շրջանային բաժնում հաղորդել է մարտի 26-ին Մարտակերտի վարչական տարածքում հակառակորդի կողմից իրենց ուղղությամբ անկանոն կրակոցներ արձակելու մասին:
Ոստիկանության ծառայողները պարզել են, որ նույն օրը՝ ժամը 11:30-ի սահմաններում, քաղաքի վարչական տարածքում պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտեին պատկանող նռան այգում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս, ադրբեջանական մարտական դիրքերից բանվորների ուղղությամբ հրաձգային զինատեսակներից անկանոն կրակոցներ է արձակել:
Նշվում է, որ ոչ ոք չի տուժել: Դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքները:
Ոստիկանությունը տեղեկությունը փոխանցել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին:
Մարտի 27-ին` ժամը 9։00-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումը փորձել է առաջխաղացում կատարել Ստեփանակերտ-Լիսագոր գրունտային ճանապարհի հարակից բարձունքներից մեկի ուղղությամբ։Նշված հատվածում մարտական հերթապահություն իրականացնող ՊԲ զինծառայողների կանխարգելիչ գործողությունների շնորհիվ ադրբեջանական ստորաբաժանման առաջխաղացման փորձը կասեցվել է։

27 марта в 11:30 главный специалист Комитета управления государственных инспекций Мартакертского района Республики Арцах Алеша Закарян сообщил в районное отделение полиции города Мартакерт, что 26 марта по ним со стороны противника была открыта нерегулярная стрельба. Об этом сообщает пресс-служба полиции МВД Арцаха.
Сотрудниками полиции установлено, что в этот день около 11:30 в административном районе города Мартакерт при проведении сельскохозяйственных работ в гранатовом саду, принадлежащем Управлению государственной инспекции, с азербайджанских военных позиций в их направлении была открыта нерегулярная стрельба. Пострадавших в результате инцидента нет.
Сельскохозяйственные работы были прекращены. Полиция Арцаха передала эту информацию российским миротворческим силам.