ՌԴ ԱԳ փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինը Մոսկվայում Ադրբեջանի դեպսն Փոլադ Բյուլբյուլօղլիի հետ հանդիպմաննը քննարկել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման հեռանկարները, գրում է ՏԱՍՍ-ը։
«Զրույցի ընթացքում կառուցողական հունով քննարկվել են երկկողմ գործակցության ընթացիկ հարցրեը։ Անդրադարձ է եղել տարածաշրջանային արդիական հարցերին, այդ թվում՝ հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման հեռանկարներին ՌԴ, Ադրբեջանի և ՀՀ ղեկավարների եռակողմ պայմանավորվածությունների շրջանակում»,-ասվում է ՌԴ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ։
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովը հայտարարել է, որ իրավիճակը ՀՀ-Ադրբեջան սահմանին կարող է լրջորեն ապակայունանալ։ Այդ մասին նա ասել է ՀԱՊԿ քարտուղարությունում՝ ամփոփելով կազմակերպության շտաբում ընդլայնված խորհրդակցության արդյունքները։

1 Апрель 2023 - 11:42 AMT
Замглавы МИД РФ Михаил Галузин на встрече с послом Азербайджана в Москве Поладом Бюльбюль оглы обсудил перспективы нормализации армяно-азербайджанских отношений. Об этом сообщает пресс-служба МИД РФ.
«В ходе беседы в конструктивном ключе рассмотрены текущие вопросы развития двустороннего сотрудничества. Затронут также ряд актуальных региональных сюжетов, включая перспективы нормализации армяно-азербайджанских отношений в русле трехсторонних договоренностей лидеров России, Азербайджана и Армении», – говорится в сообщении.
Генеральный секретарь ОДКБ Имангали Тасмагамбетов заявил, что ситуация на армяно-азербайджанской границе может серьезно дестабилизироваться. Об этом он сказал в секретариате ОДКБ, подводя итоги расширенного совещания в штабе организации.