ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Հյուսիսային Մակեդոնիայի ԱԳ նախարար Բույար Օսմանին ապրիլի 10-13-ը կայցելի Հարավային Կովկաս՝ Հայաստան, Վրաստան և Ադրբեջան, որտեղ հանդիպումներ կունենա պետական պաշտոնյաների և այլ շահագրգիռ կողմերի հետ, հայտնում է ԵԱՀԿ մամուլի ծառայությունը:
ԵԱՀԿ գործող նախագահը հանդիպումներ կունենա նաև խորհրդարանականների, քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների և այլ անձանց հետ։
«ԵԱՀԿ գործող նախագահի այցի հիմնական նպատակը կլինի ԵԱՀԿ-ի, Հայաստանի, Վրաստանի և Ադրբեջանի միջև համագործակցության ամրապնդումը, Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում առկա անվտանգության խնդիրների լուծումը և երկխոսության միջոցով խաղաղության ու կայունության խթանումը»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։

The OSCE Chairman-in-Office, Minister of Foreign Affairs of North Macedonia Bujar Osmani will visit Georgia, Azerbaijan and Armenia on 10-13 April for meetings with government officials and other stakeholders, the press service of the organization reports.
Meetings with parliamentarians, civil society representatives and other interlocutors will take place as well.
The trip will focus on strengthening the co-operation between the OSCE, Georgia, Azerbaijan and Armenia, addressing existing security challenges and promoting peace and stability through dialogue in the South Caucasus region.