ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Երևանում Լեռնային Ղարաբաղում ՌԴ խաղաղապահ ուժերի նորանշանակ հրամանատար, գեներալ-գնդապետԱլեքսանդր Լենցովի հետ հանդիպմանը կարևորել Լաչինի միջանցքի շուտափույթ ապաշրջափակմանն ուղղված ջանքերի գործադրումը։
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ողջունել է գեներալ-գնդապետ Ալեքսանդր Լենցովին նոր պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել նրան հաջողություններ խաղաղապահ առաքելության ընթացքում:
Կողմերը քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ և խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում տիրող օպերատիվ իրավիճակն ու առկա խնդիրները, Լեռնային Ղարաբաղում իրականացվող ՌԴ խաղաղապահ առաքելության արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված մի շարք հարցեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ընդգծել է 2020 թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության բոլոր կետերի անշեղ կատարման անհրաժեշտությունը։
Հանդիպմանը ներկա էին Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը, պաշտպանական հարցերով կցորդ, գնդապետ Իգոր Շչերբակովը և Լեռնային Ղարաբաղում ՌԴ խաղաղապահ ուժերի նախկին հրամանատար, գեներալ-մայոր Անդրեյ Վոլկովը:

Armenian Defense Minister Suren Papikyan met with the newly appointed commander of the Russian peacekeeping forces deployed in Nagorno-Karabakh, Colonel-General Alexander Lentsov, on Friday, April 28.
The meeting was attended by Russian Ambassador to Yerevan Sergey Kopyrkin, Defense Attaché of the Russian Embassy Colonel Igor Shcherbakov and former commander of the Russian peacekeeping forces in Nagorno-Karabakh, Major General Andrey Volkov.
According to a statement from the Defense Ministry, the parties discussed the operational situation around Nagorno-Karabakh and in the zone of responsibility of the peacekeeping contingent and the existing problems, as well as a number of issues aimed at increasing the effectiveness of the Russian peacekeeping mission in Nagorno-Karabakh.
The Minister of Defense stressed the need to strictly implement all the provisions of the tripartite statement of November 9, 2020 and the importance of efforts aimed at the speedy unblocking of the Lachin corridor.