ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Երևանում Լեռնային Ղարաբաղում ՌԴ խաղաղապահ ուժերի նորանշանակ հրամանատար, գեներալ-գնդապետԱլեքսանդր Լենցովի հետ հանդիպմանը կարևորել Լաչինի միջանցքի շուտափույթ ապաշրջափակմանն ուղղված ջանքերի գործադրումը։
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ողջունել է գեներալ-գնդապետ Ալեքսանդր Լենցովին նոր պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել նրան հաջողություններ խաղաղապահ առաքելության ընթացքում:
Կողմերը քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ և խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում տիրող օպերատիվ իրավիճակն ու առկա խնդիրները, Լեռնային Ղարաբաղում իրականացվող ՌԴ խաղաղապահ առաքելության արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված մի շարք հարցեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ընդգծել է 2020 թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության բոլոր կետերի անշեղ կատարման անհրաժեշտությունը։
Հանդիպմանը ներկա էին Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը, պաշտպանական հարցերով կցորդ, գնդապետ Իգոր Շչերբակովը և Լեռնային Ղարաբաղում ՌԴ խաղաղապահ ուժերի նախկին հրամանատար, գեներալ-մայոր Անդրեյ Վոլկովը:

Министр обороны Армении Сурен Папикян 28 апреля принял нового командующего миротворческим контингентом в Нагорном Карабахе генерал-полковника Александра Ленцова. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
Стороны обсудили оперативную ситуацию вокруг Нагорного Карабаха и зоны ответственности миротворческих сил, текущие проблемы, а также ряд вопросов, нацеленных на повышение эффективности миротворческой миссии РФ в Нагорном Карабахе.
Папикян подчеркнул необходимость неуклонной реализации всех пунктов трехстороннего заявления от 9 ноября 2020 года и подчеркнул важность реализации усилий, направленных на скорейшее разблокирование Лачинского коридора.
Папикян поздравил Ленцова со вступлением в должность и пожелал успехов в выполнении миротворческой миссии.
Во встрече участвовали также посол РФ в Армении Сергей Копыркин, военный атташе Игорь Щербаков и бывший командующий миротворческим контингентом, генерл-майор Андрей Волков.