Ադրբեջանական կրակոցներից վիրավորում ստացած 3 զինծառայողի վիճակը բավարար է, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում։ Այդ մասին հայտնել են Վարդենիսի զինվորական հոսպիտալից։
«Նրանց վիճակը բավարար է»,– ասել է զրուցակիցը, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
Վիրավորները վիրահատության կարիք ունեն, թե ոչ, այս պահին դեռ հստակ չէ։
Մայիսի 11-ին՝ ժամը 06:00-ից, Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները հրետանային և ականանետային միջոցներից կրակ են բացել Սոթքի ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, հայտնում է պաշտպանության նախարարությունը։
Հայկական կողմն ունի 3 վիրավոր: Ադրբեջանի զինված ուժերը կրակ են բացել նաև վիրավորում ստացած զինծառայողին տեղափոխող շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ: ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումները ձեռնարկում են համապատասխան պաշտպանական-կանխարգելիչ միջոցառումներ:Սահմանագոտու մյուս հատվածներում այս պահի դրությամբ հարաբերականորեն կայուն է:

Опасности для жизни военнослужащих, пострадавших в результате очередной провокации Азербайджана, нет. Об этом журналистам сообщила министр здравоохранения РА Анаит Аванесян.
«На данный момент у нас четверо раненых. Состояние 2-х из них среднее, 2-х удовлетворительное. На данный момент опасности для их жизни нет», – сказала Аванесян.
Военнослужащие получили ранения различной степени тяжести. Они не в Ереване, при необходимости их перевезут.
Коснувшись обстрела Азербайджаном машины скорой помощи, министр сказала, что такая агрессия никак не может быть оправдана. «Машина скорой помощи и организации, оказывающие медицинские услуги, являются специальными объектами, и нанесение по ним ударов недопустимо», – сказала Аванесян.
11 мая с 06:00 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из артиллерийских и минометных орудий по армянским позициям, расположенным в направлении Сотка. По состоянию на 09:20 с армянской стороны есть 4 раненых.