Արցախի Պաշտպանության բանակը հերքել է ադրբեջանական կողմի հերթական ապատեղեկատվությունը՝ նշելով, որ չի կրակել Մարտակերտի, Ասկերանի, Շուշիի և Քաշաթաղի ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։
«Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները մայիսի 11-ի լույս 12-ի գիշերը կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտակերտի, Ասկերանի, Շուշիի և Քաշաթաղի շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է»,-ասվում է ԱՀ ՊՆ հաղորդագրության մեջ։

The Nagorno Karabakh (Artsakh) Defense Army on Friday, May 12 denied reports from the Azerbaijani Defense Ministry, alleging that the Armenian troops had violated the ceasefire.
“The report spread by the Ministry of Defense of Azerbaijan that the Defense Forces units opened fire on the night of May 11-12 in the direction of the Azerbaijani positions located in the occupied territories of Martakert, Askeran, Shushi and Kashatagh regions of the Republic of Artsakh is another disinformation,” the Defense Ministry said in a short statement.