Մայիսի 26-ին՝ ժամը 19:00-ից, մարտական դիրքեր սնունդ մատակարարող ՀՀ ԶՈւ 2 զինծառայողի հետ կապն ընդհատվել է: Ընթանում են որոնողական աշխատանքներ` զինծառայողներին հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Քննվում է նաև դեռևս չպարզված հանգամանքներում ադրբեջանական կողմում հայտնվելու հնարավոր վարկածը, հայտնում է Պաշտպանության նախարարությունը։
ՀՀ ՊՆ-ն հերքել է ադրբեջանական լրատվամիջոցներում տարածվող տեղեկությունը, թե իբր սահմանագոտու հարավարևելյան հատվածում հայկական կողմը «դիվերսիոն ներթափանցման փորձ է կատարել»։
Նշվում է, որ դա «բացարձակ սուտ է և չի համապատասխանում իրականությանը»:
Ըստ ադրբեջանական ԶԼՄ-ների, հայ-ադրբեջանական սահմանի Զանգիլանի հատվածում «դիվերսիոն-հետախուզական խումբ է հայտնաբերվել»՝ 2 հայ զինծառայող ձերբակալվել է։
«Դիվերսիոն խմբի մյուս անդամները կարողացել են հեռանալ պատահարի վայրից՝ օգտվելով բարդ ռելիեֆից»,-գրում է APA-ն։

The Defense Ministry reports losing communication with two servicemen of the Armenian Armed Forces supplying food to combat positions beginning from 7pm Friday, May 26.
Search operations are underway to find the servicemen. The possibility of the troops finding themselves on the Azerbaijani side under still unknown circumstances is also being investigated, the Ministry of added.
At the same time, the Armenian side denied information coming from Azerbaijan that Armenia "made a subversive infiltration attempt" in the southeastern part of the border as "absolutely false and untrue".
According to the Azerbaijani media, "a sabotage-intelligence group was found" in the Zangilan section of the Armenian-Azerbaijani border, 2 Armenian servicemen were detained.
The Armenian Defense Ministry reported on Saturday that the vehicle the two soldiers drove was discovered on a road between positions.