Երևանյան ամենասիրելի ու ամենագինառատ փառատոնն այս տարի տեղի կունենա hունիսի 2-ին, 3-ին և 4-ին Սարյան փողոցում։
«Երևանի գինու օրերի» շրջանակում «Արմենիա Վայն» գինեգործարանը կներկայանա նոր ֆորմատով՝ հավատարիմ հայկական գինու մշակույթը լավագույնս ներկայացնելու և տարածելու իր գլխավոր սկզբունքին։
Ընդարձակ տաղավարում ընկերությունն այս տարի կունենա նաև համերգային ծրագիր՝ լավագույն բենդերի մասնակցությամբ։ Մրցանակակիր գինիներ, բացառիկ նորույթներ և, իհարկե, բարձր տրամադրություն է խոստանում «Արմենիա Վայնը» իր տաղավարի բոլոր հյուրերին։
Հայկական անուշաբույր գինիներին զուգահեռ «Արմենիա Վայն» ընկերությունը փառատոնի մասնակիցներին այս տարի առաջարկում է նաև փորձել գինու հիմքով հեղինակային կոկտեյլներ, որոնք հենց տաղավարում կպատրաստեն ամենահայտնի բարմենները։
Ընկերությունն ունենալու է նաև առանձին բեմ՝ հագեցած ելույթներով։ «Արմենիա Վայնի» տաղավարում հյուրերին լավագույն երգացանկով կսպասեն Ֆորշը, Երվանդ Երզնկյանը, «Լավ էլի», «Կամի Ֆրենդզ», «Հայաթ Փրոջեքթ», «Նեմրա» բենդերը։
Անակնկալները սրանով չեն սահմանափակվում։ «Արմենիա Վայն» ընկերության ֆրանսիացի գլխավոր խորհրդատու Ժան Բատիստ-Սուլան կունենա վարպետության բացառիկ դաս․ hունիսի 2-ին 21:30-22:30 նա կպատմի բիոդինամիկ այգեգործության մասին։ Փառատոնի մասնակիցները հնարավորություն կունենան նաև բացահայտելու գինեգործական մշակույթը Հայաստանի գինու պատմության թանգարանի տաղավարում։ Տարածքում մշտապես կգործի նաև կավագործության անկյունը և գաստրո տաղավարը։

1 Июнь 2023 - 13:09 AMT
Эксклюзивные новинки, лучшие бэнды и армянская культура։ Armenia Wine будет представлена ​​на Yerevan Wine Days в новом формате
Самый любимый и самый винный фестиваль в Ереване в этом году пройдет 2, 3 и 4 июня неизменно на улице Сарьяна.
В рамках «Винных дней Еревана» винодельня Armenia Wine предстанет перед ценителями вина в новом формате, оставаясь верной своему главному принципу – демонстрировать лучшее в культуре армянского виноделия.
В просторном павильоне компании в этом году состоится концертная программа с участием лучших бэндов страны. Компания Armenia Wine обеспечит прекрасное праздничное настроение своим гостям, расскажет о винах-призерах, представит исключительные новинки.
Помимо полюбившихся всем вин в этом году компания предлагает попробовать авторские коктейли, которые на ваших глазах приготовят самые известные бармены.
На сцене павильона будет проходить концерт с насыщенной программой: свои лучшие композиции представят Форш, Ерванд Ерзнкян, бэнды «Lav eli», «Kami Friends», «Hajat Project», «Nemra».
Однако сюрпризы на этом не заканчиваются. Главный консультант компании Armenia Wine Жан Батист-Сула проведет эксклюзивный мастер-класс. 2 июня с 21:30 до 22:30 он расскажет о биодинамическом садоводстве. Участники фестиваля также получат возможность раскрыть для себя мир армянского виноделия и познакомиться с винной культурой нашей страны в павильоне Музея истории вина Армении. На территории павильона будут постоянно работать гончарный уголок и гастрономический павильон.