Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կներկայանա 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողով։
Նիստը տեղի կունենա հունիսի 20-ին, հայտնում է Aysor.am-ը։
«2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ռազմական գործողությունների հանգամանքների ուսումնասիրման նպատակով քննիչ հանձնաժողովը հունիսի 20-ին՝ ժ․10։00-ին, հրավիրել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ մասնակցելու քննիչ հանձնաժողովի աշխատանքներին։
Քննիչ հանձնաժողովը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից ստացել է դրական պատասխան», – հայտնել են ՀՀ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովից։

12 Июнь 2023 - 13:22 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян посетит Следственную комиссию Национального собрания Армении по изучению обстоятельств 44-дневной войны. Об этом сообщает пресс-служба Постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности НС РА.
«Следственная комиссия НС по изучению обстоятельств 44-дневной войны, развязанной Азербайджаном 27 сентября 2020 года, 20 июня в 10:00 пригласила премьер-министра РА Никола Пашиняна принять участие в работах Следственной комиссии.
Следственная комиссия получила от премьер-министра Никола Пашиняна положительный ответ», – говорится в сообщении.