ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Արարատ Միրզոյանը և Ջեյհուն Բայրամովը Վաշինգտոնում ընթացող բանակցություններում շարունակել են առաջընթացը «Խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին» երկկողմ համաձայնագրի նախագծի շուրջ:
Նրանք համաձայնության են հասել համաձայնագրի նախագծի ևս մի քանի հոդվածի շուրջ և գրանցել փոխըմբռնման առաջընթաց՝ միևնույն ժամանակ արձանագրելով, որ մի քանի առանցքային հարցերի շուրջ դիրքորոշումները պահանջում են հետագա աշխատանք, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Երկու նախարարն իրենց գնահատանքն են հայտնել ամերիկյան կողմին Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցությունները հյուրընկալելու համար և հայտնել դրանք շարունակելու իրենց հանձնառությունը:
Հունիսի 27-29-ը Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը Վիրջինիա նահանգի Արլինգթոն քաղաքի Ջորջ Շուլցի արտաքին գործերի ազգային ուսումնական կենտրոնում անցկացրել են երկկողմ բանակցություններ: Վաշինգտոնում ԱԳ նախարարները հանդիպել են ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի և ԱՄՆ նախագահի՝ ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի հետ:

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and his Azerbaijani counterpart Jeyhun Bayramov on Thursday, June 29 reached an agreement on additional articles and advanced mutual understanding of the draft agreement, according to a statement from the Armenian Foreign Ministry.
The two held bilateral negotiations on June 27-29 at the George Schultz National Foreign Affairs Training Center in Arlington, Virginia.
While in Washington they met with Secretary of State Antony Blinken and Assistant to the President and National Security Advisor Jake Sullivan.
The Ministers and their teams continued progress on the draft bilateral “Agreement on Peace and Establishment of Interstate Relations”. They reached an agreement on additional articles and advanced mutual understanding of the draft agreement, meanwhile acknowledging that the positions on some key issues require further work.
Both Ministers expressed their appreciation to the US side for hosting negotiations between Armenia and Azerbaijan and their commitment to continue their negotiations.