Հայաստանի ու Ադրբեջանի փոխվարչապետերն ամեն անգամ կհանդիպեն սահմանի տարբեր հատվածներում։ Այդ մասին հայտնել են ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
«Կողմերի փոխադարձ համաձայնությամբ որոշվել է սահմանին կայանալիք հանդիպումները կազմակերպել պետական սահմանի տարբեր հատվածներում», – նշել են գրասենյակից։
Հուլիսի 12-ին Գրիգորյանն ու Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևը հանդիպել էին Հայաստան–Ադրբեջան սահմանի ՀՀ Տավուշի մարզի և Ադրբեջանի Ղազախի շրջանի հատվածում։
Կողմերը որպես հերթական հանդիպման կազմակերպման վայր միմյանց առաջարկել էին ՀՀ և Ադրբեջանի պետական սահմանի տարբեր հատվածներ։ Արդյունքում փոխադարձ համաձայնությամբ որոշում էր կայացվել հանդիպումը կազմակերպել պետական սահմանի Տավուշի մարզի և Ղազախի շրջանի հատվածում:
Գրասենյակից հայտնել են, որ Հայաստանի ու Ադրբեջանի փոխվարչապետների հանդիպմանը մասնակցել են նաև երկու երկրների սահմանազատման հանձնաժողովների այլ անդամներ, սակայն կոնկրետ անուններ չեն նշել։
Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և Ադրբեջանի ն փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի` սահմանազատման հարցով առաջին հանդիպումը տեղի է ունեցել 2022թ–ի մայիսի 24–ին Երասխի մոտ։ Երկրորդ հանդիպումն անցկացվել է Մոսկվայում, երրորդը՝ Բրյուսելում։

Armenia and Azerbaijan will hold meetings of commissions on delimitation at different sections of the border, Deputy Prime Minister Mher Grigoryan's office has said, according to Sputnik Armenia.
Earlier, on July 12, at the fourth meeting of the Deputy Prime Ministers of Armenia and Azerbaijan, Mher Grigoryan and Shahin Mustafayev, a number of organizational and procedural issues were discussed.
The parties offered each other different sections of the state border between Armenia and Azerbaijan as a venue for organizing the next meeting. As a result, they agreed to hold a meeting in the area of Tavush and Gazakh regions.
"By mutual agreement of the parties, it was decided to hold meetings at the border every time on different sections of the state border," Grigoryan's office said in a commentary.
In addition, they reported that other members of the commissions of the two countries also took part in the meeting. At the same time, who exactly was in the composition, the office did not explain.