Հայ-ամերիկյան GTB Steel ընկերությունը հայտնել է, որ վերջին օրերին աննախադեպ քանակի կրակոցներ են արձակվել Երասխում կառուցվող գործարանի ուղղությամբ։
«Օգոստոսի 25-27-ն ընկած ժամանակահատվածում, ադրբեջանական զինված ուժերը բարձր ինտենսիվությամբ աննախադեպ քանակի կրակոցներ են արձակել Երասխում կառուցվող գործարանի ուղղությամբ՝ թիրախավորելով նաև բանվորների կացարանը: Կատարվել է ավելի քան 60 կրակոց»,-ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
Հունիսի 13-ից Ադրբեջանի ԶՈւ-ն պարբերաբար կրակ է բացում Երասխի ուղղությամբ։ Հունիսի 14-ին Ադրբեջանի ԶՈւ-ն կրակ է բացել Երասխում օտարերկրյա ներդրումների միջոցով կառուցվող մետալուրգիական գործարանի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վիրավորում է ստացել օտարերկրյա 2 քաղաքացի։ Ավելի ուշ հայտնի դարձավ, որ նրանք Հնդկաստանի քաղաքացիներ են։ Ավելի ուշ գործարանում տեղադրվեցին ՀՀ և ԱՄՆ դրոշները, սակայն կրակոցներն այդ ուղղությամբ շարունակվում են։

28 Август 2023 - 09:47 AMT
Азербайджан в течение трех дней открывал интенсивный огонь в направлении строящегося с иностранными инвестициями завода в Ерасхе, в том числе по жилым помещениям рабочих. Об этом сообщает компания GTB Steel, строящая металлургический завод.
«В период с 25 по 27 августа вооруженные силы Азербайджана произвели беспрецедентное количество интенсивных выстрелов в направлении строящегося завода в Ерасхе, в том числе по жилым домам рабочих.
Было произведено более 60 выстрелов», – говорится в сообщении.
14 июня, около 11:45, Вооруженные силы Азербайджана открыли огонь в направлении строящегося с иностранными инвестициями металлургического завода в Ерасхе, в результате чего двое иностранных граждан получили ранения.