ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը կանադացի գործընկեր Մելանի Ժոլիի հետ քննարկել է իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղում։
Ինչպես հայտնել է Միրզոյանը Twitter-ի իր միկրոբլոգում՝ զրույցը տեղի է ունեցել Բլեդում (Սլովենիա) ընթացող Ռազմավարական համաժողովի ժամանակ։
«Հայաստանը գնահատում է Կանադայի սկզբունքային դիրքորոշումը Լեռնային Ղարաբաղի իրավիճակի վերաբերյալ։ Լաչինի միջանցքը պետք է ապաշրջափակվի ՄԱԿ-ի Միջազգային դատարանի որոշումների համաձայն»,-նշել է Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
Միրզոյանի խոսքով՝ բոլոր միջազգային հարթակները պետք է արդյունավետ օգտագործվեն այս խնդրի լուծման համար։

Foreign Minister Ararat Mirzoyan has said that Armenia appreciated Canada’s “principled position” on the situation in Nagorno-Karabakh.
Mirzoyan discussed the matter with his Canadian counterpart Melanie Joly on the sidelines of Bled Strategic Forum in Slovenia on Monday, August 28, had an exchange with Canadian Foreign Minister.
“Armenia appreciates Canada’s principled stance on the situation in Nagorno Karabakh, blockade of the Lachin corridor has to be lifted in line with ICJ orders, and all international platforms should be effectively used to address the issue,” Mirzoyan said in a tweet.