Սոթքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ կրակի հետևանքով հայկական կողմն ունի 2 զոհ, 1 վիրավոր, հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
Զոհված զինծառայողների տվյալները, ինչպես նաև վիրավոր զինծառայողի առողջական վիճակի մասին Պն-ն հաղորդագրություն կհրապարակի ավելի ուշ:
Ավելի վաղ ՊՆ-ն հայտնել էր, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը, օգոստոսի 31-ին պարբերաբար ապատեղեկատվություն տարածելով ու այդպիսով հերթական սադրանքի համար տեղեկատվական հիմք ստեղծելով, սեպտեմբերի 1-ին՝ ժամը 07:50-ից սկսած, ինտենսիվ կրակ է բացել Սոթքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
Ադրբեջանի ԶՈւ-ն, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից զատ, կիրառում է նաև ականանետ:
Սոթքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական կրակի ինտենսիվությունը ժամը 11:20-ի դրությամբ նվազել է:

Вооруженные силы Азербайджана открыли огонь по армянским позициям, расположенным в районе Сотка, в результате чего армянская сторона понесла потери и ранены. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
1 сентября, начиная с 07:50, ВС Азербайджана открыли интенсивный огонь в направлении армянских позиций, расположенных на Соткском направлении.
«В результате обстрела ВС Азербайджана в направлении армянских позиций, расположенных на Соткском направлении, с армянской стороны есть двое убитых и один раненый.
Сообщение о данных погибших военнослужащих, а также о состоянии здоровья раненого военнослужащего министерство обороны опубликует позднее», – говорится в сообщении Минобороны Армении.
Отмечается, что Вооруженные силы Азербайджана, помимо огнестрельного оружия разных калибров, также использовали минометы.