Ամերիկահայ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը X-ի իր միկրոբլոգում կրկին դիմել է ԱՄՆ կառարավությանը՝ նշելով, որ ԼՂ հայերի ցեղասպանության հավանականությունը հիմա ավելի է մեծացել։
«Ցավոք, Արցախի/Լեռնային Ղարաբաղի հայերի ցեղասպանության հավանականությունը հիմա ավելի է մեծացել քաղաքացիական բնակչության դեմ Ադրբեջանի լայնածավալ հարձակումների հետևանքով, ամիսներ տևած շրջափակումից և սովի մատնվելուց հետո։ Կոչ ենք անում ԱՄՆ կառավարությանն ու միջազգային հանրությանը՝ անհապաղ միջամտել՝ կանխելու հումանիտար աղետը»,–ասվում է գրառման մեջ։
Քարդաշյանը նաև կիսվել է Rolling Stone պարբերականում իր և ամերիկահայ բժիշկ, պրոդյուսեր Էրիկ Էսրաիլյանի ավելի վաղ հրապարակված հոդվածով, որում նրանք ԱՄՆ նախագահին կոչ էին անում դադարեցնել ցեղասպանությունն Արցախում։

Американская телезвезда армянского происхождения Ким Кардашян вновь обратилась к политике геноцида, проводимой Азербайджаном против армянского населения Арцаха, призвав международное сообщество немедленно вмешаться в ситуацию.
Кардашян в соцсети X поделилась статьей, опубликованной ею и американским врачом армянского происхождения, продюсером Эриком Есраиляном в журнале Rolling Stone 8 сентября, в которой они призывали президента США Джо Байдена остановить очередной геноцид – на этот раз в Арцахе.
«Прискорбно, что вероятность геноцида армян в Арцахе/Нагорном Карабахе еще больше возросла сейчас, после нескольких месяцев блокады и голода, из-за широкомасштабных нападений Азербайджана на гражданское население. Мы призываем правительство США и международное сообщество немедленно вмешаться, чтобы предотвратить гуманитарную катастрофу», – написала Ким Кардашян.