Արցախի նախկին պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը X–ի իր էջում գրել է, որ սեպտեմբերի 21–ին ադրբեջանցիներն օկուպացված Հաթերքում նախնական տվյալներով մեկ քաղաքացիական անձի են սպանել և կրակելով շարժվում են Ստեփանակերտի ուղղությամբ։
«Ադրբեջանցիները ոչ միայն չեն դադարեցրել կրակը սեպտեմբերի 20–ի 13։00–ին, մի քանի ժամ կրակելով տարբեր ուղղություններով, այլ խախտել են նաև այսօր՝ սեպտեմբերի 21–ին։ Այսօր առավոտյան նախնական տվյալներով ադրբեջանցիներն օկուպացված Հաթերք գյուղում մեկ քաղաքացիական անձի են սպանել և կրակելով շարժվում են Ստեփանակերտի ուղղությամբ»,–ասվում է գրառման մեջ։

Азербайджан, вопреки соглашению о прекращении огня в Нагорном Карабахе, 21 сентября убил в оккупированном карабахском Атерке одного мирного жителя. Об этом в соцсети X сообщил бывший госминистр Арцаха Артак Бегларян.
«Азербайджанцы вчера (ред. – 20 сентября) с 13:00 не только не прекратили огонь, но уже несколько часов стреляют и продвигаются по разным направлениям, продолжая насилие и сегодня. Сегодня утром, по предварительным данным, в оккупированном селе Атерк был убит мирный житель, сейчас ведется стрельба и они движутся в направлении Степанакерта», – написал Бегларян.