IDBank-ն արդեն մի քանի տարի է, ինչ իրականացնում է IDream կրթական ծրագիրն ուսանողների համար։ Դրա նպատակն է ուսանողներին տալ տեսական և պրակտիկ գիտելիքներ, իսկ ծրագրի լավագույն մասնակիցները հնարավորություն են ստանում անցնել աշխատանքի IDBank-ում։
Հոկտեմբերի 2-ին կմեկնարկի IDream 8 ծրագիրը, սակայն IDBank-ը զուգահեռ հայտարարում է IDream 9 ծրագրի մեկնարկի մասին․ այն նախատեսված կլինի հատուկ Արցախից բռնի տեղահանված երիտասարդների համար, որոնք ցանկություն կունենան ավելի լավ ծանոթանալու ֆինանսաբանկային ոլորտին։
Բանկի Մարդկային կապիտալի կառավարման տնօրենի պաշտոնակատար Սոնա Մանուչարյանի խոսքով՝ առաջին հերթին Բանկի նպատակն է այս երիտասարդների համար ստեղծել կրթվելու, զարգանալու պայմաններ:
«Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներն այսօր ունեն ոչ միայն կացարանի, այլ նաև աշխատանքի խնդիր։ Մի կողմից՝ ուզում եմ տեղեկացնել, որ ունենք 50-ից ավել թափուր հաստիք․ խնդրում և հորդորում եմ արցախցի մեր հայրենակիցներին անպայման դիմել, ուղարկել ինքնակենսագրականները․ աշխատանքային նկարագրին համապատասխանելու դեպքում IDBank-ը նրանց առաջնահերթություն կտա։ Մյուս կողմից՝ ուրախ եմ հայտարարել հատուկ արցախցի երիտասարդների համար մեր IDream ծրագրի մասին։ Ծրագրի ընթացքում 2-3 ամիս նրանց համար տեսական և գործնական դասընթացներ կանցկացնեն Բանկի ղեկավար կազմը, լավագույն մասնագետները։ Երիտասարդները հստակ պատկերացում կկազմեն ֆինանսաբանկային ոլորտի, դրա առանձնահատկությունների մասին և, իհարկե, մի քանի անգամ ավելի մեծ հնարավորություն կունենան դառնալ IDBank-ի աշխատակից։ Ծրագրի մասնակցության ժամանակ ուսանողները նաև կվճարվեն, որը ծրագրի անբաժանելի մասն է։ Բանկային փորձ ունենալու դեպքում ուսուցումը կարող է լինել ավելի արագացված», – ասել է Սոնա Մանուչարյանն ու ուղղորդել ինքնակենսագրականներն ուղարկել [email protected] էլեկտրոնային հասցեով։
Իսկ IDBank-ի՝ ներկայումս թափուր աշխատատեղերին կարելի է ծանոթանալ կայքում։
«Վստահ ենք, որ յուրաքանչյուր անհատ և կազմակերպություն կարող է իր չափով աջակցություն ցուցաբերել՝ ոչ միայն ապրումակցելով մեր հայրենակիցներին, այլև փորձելով ձեռնարկել հնարավոր բոլոր միջոցառումները մեր հայրենակիցների կյանքն առավել հեշտացնելու և բարելավելու համար»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

IDBank has been implementing an educational program for students called IDream for several years now. The goal of the program is to provide students with theoretical and practical knowledge, and program participants get the opportunity to find a job at IDBank.
The IDream 8 program starts on October 2, however, IDBank also announces the launch of the IDream 9 program: it is specifically designed for the forcibly displaced young refugees from Artsakh who have a desire to get acquainted with the financial and banking sector.
According to the acting director of the Bank’s human capital department, Sona Manucharyan, the Bank’s first goal is to create conditions for the training and development of young people. “Today, our compatriots who were forcibly displaced from Artsakh have not only a housing problem, but also a job problem. On the one hand, I would like to mention that we have more than 50 vacancies. I ask our compatriots from Artsakh to definitely apply and send their resumes, if they match the job description, and IDBank will give them priority. On the other hand, I am pleased to announce our IDream program, specially designed for the youth of Artsakh. Under the program, the Bank management and the best specialists will conduct theoretical and practical courses for them within 2-3 months. Young people will have a clear understanding of the financial and banking sector, its features and, of course, they will be several times more likely to become an employee of IDBank. Students will also get paid for participation in the program, which is an important part of the program. If you have experience in the banking sector, then training can be accelerated,” says Sona Manucharyan and advises sending your resume to the email address [email protected].
You can view current IDBank vacancies here.
"We strongly believe that all people and organizations can provide support in their own way, not only by sympathizing with our compatriots, but also by trying to take all possible measures to make the lives of our compatriots easier and better," the Bank said.