IDBank-ն արդեն մի քանի տարի է, ինչ իրականացնում է IDream կրթական ծրագիրն ուսանողների համար։ Դրա նպատակն է ուսանողներին տալ տեսական և պրակտիկ գիտելիքներ, իսկ ծրագրի լավագույն մասնակիցները հնարավորություն են ստանում անցնել աշխատանքի IDBank-ում։
Հոկտեմբերի 2-ին կմեկնարկի IDream 8 ծրագիրը, սակայն IDBank-ը զուգահեռ հայտարարում է IDream 9 ծրագրի մեկնարկի մասին․ այն նախատեսված կլինի հատուկ Արցախից բռնի տեղահանված երիտասարդների համար, որոնք ցանկություն կունենան ավելի լավ ծանոթանալու ֆինանսաբանկային ոլորտին։
Բանկի Մարդկային կապիտալի կառավարման տնօրենի պաշտոնակատար Սոնա Մանուչարյանի խոսքով՝ առաջին հերթին Բանկի նպատակն է այս երիտասարդների համար ստեղծել կրթվելու, զարգանալու պայմաններ:
«Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներն այսօր ունեն ոչ միայն կացարանի, այլ նաև աշխատանքի խնդիր։ Մի կողմից՝ ուզում եմ տեղեկացնել, որ ունենք 50-ից ավել թափուր հաստիք․ խնդրում և հորդորում եմ արցախցի մեր հայրենակիցներին անպայման դիմել, ուղարկել ինքնակենսագրականները․ աշխատանքային նկարագրին համապատասխանելու դեպքում IDBank-ը նրանց առաջնահերթություն կտա։ Մյուս կողմից՝ ուրախ եմ հայտարարել հատուկ արցախցի երիտասարդների համար մեր IDream ծրագրի մասին։ Ծրագրի ընթացքում 2-3 ամիս նրանց համար տեսական և գործնական դասընթացներ կանցկացնեն Բանկի ղեկավար կազմը, լավագույն մասնագետները։ Երիտասարդները հստակ պատկերացում կկազմեն ֆինանսաբանկային ոլորտի, դրա առանձնահատկությունների մասին և, իհարկե, մի քանի անգամ ավելի մեծ հնարավորություն կունենան դառնալ IDBank-ի աշխատակից։ Ծրագրի մասնակցության ժամանակ ուսանողները նաև կվճարվեն, որը ծրագրի անբաժանելի մասն է։ Բանկային փորձ ունենալու դեպքում ուսուցումը կարող է լինել ավելի արագացված», – ասել է Սոնա Մանուչարյանն ու ուղղորդել ինքնակենսագրականներն ուղարկել [email protected] էլեկտրոնային հասցեով։
Իսկ IDBank-ի՝ ներկայումս թափուր աշխատատեղերին կարելի է ծանոթանալ կայքում։
«Վստահ ենք, որ յուրաքանչյուր անհատ և կազմակերպություն կարող է իր չափով աջակցություն ցուցաբերել՝ ոչ միայն ապրումակցելով մեր հայրենակիցներին, այլև փորձելով ձեռնարկել հնարավոր բոլոր միջոցառումները մեր հայրենակիցների կյանքն առավել հեշտացնելու և բարելավելու համար»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

26 Сентябрь 2023 - 12:16 AMT
IDBank уже несколько лет реализует образовательную программу для студентов IDream. Цель программы – дать студентам теоретические и практические знания, а участники программы получают возможность устроиться на работу в IDBank.
Программа IDream 8 стартует 2 октября, однако IDBank также объявляет о запуске программы IDream 9: она будет специально разработана для молодых переселенцев из Арцаха, у которых есть желание ознакомиться с финансовым и банковским сектором.
По словам исполняющей обязанности директора управления человеческого капитала Банка Соны Манучарян, в первую очередь целью Банка является создание условий для обучения и развития молодых людей.
«Сегодня у наших соотечественников, вынужденно переселенных из Арцаха, не только проблема жилья, но и проблема с работой. С одной стороны, хочу отметить, что у нас имеется более 50 вакансий. Прошу наших соотечественников из Арцаха обязательно подать заявку и прислать свои резюме. если они соответствуют описанию вакансии, и IDBank отдаст им приоритет. С другой стороны, я рада объявить о нашей программе IDream, специально разработанной для молодежи Арцаха. В рамках программы руководство Банка и лучшие специалисты проведут для них теоретические и практические курсы в течение 2-3 месяцев. Молодые люди будут иметь четкое представление о финансово-банковском секторе, его особенностях и, конечно же, у них будет в несколько раз больше шансов стать сотрудником IDBank-а. Студентам также будут платить за участие в программе, что является неотъемлемой частью программы. Если у Вас есть опыт работы в банковской сфере, то обучение можно ускорить», — говорит Сона Манучарян и советует присылать резюме на адрес электронной почты [email protected].
Ознакомиться с текущими вакансиями IDBank можно здесь.
В Idram уверены, что все люди и организации могут оказать поддержку в своей мере, не только сочувствуя нашим соотечественникам, но и стараясь принять все возможные меры, чтобы облегчить и улучшить жизнь наших соотечественников.