Արցախում տեղակայված ռուս խաղաղապահները սեպտեմբերի 19-ի Ադրբեջանի ռազմական ագրեսիայից ի վեր ընդհանուր առմամաբ 22 դիտակետ են փակել։
Փակվել է 7 դիտակետ և 15 ժամանակավոր դիտակետ ԼՂ Ասկերանի, Շուշիի, Մարտունում և Մարտակերտի շրջաններում, ասվում է ՌԴ ՊՆ խաղաղապահ զորակազմի տեղեկագրում։
Նշվում է նաև, որ խաղաղապահների մասնակցությամբ շարունակվում են ԼՂ բնակավայրերի գազա և էլեկտրամատակարարման վերականգնման աշխատանքները։
Նշվում է նաև, որ ՌԴ խաղաղապահ զորակազմը շարունակում է խնդիրների կատարումը Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում։

13 Октябрь 2023 - 09:23 AMT
В течении суток российский миротворческий контингент в Нагорном Карабахе свернул один наблюдательный пост в Шушинском районе. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РФ.
Отмечается, что всего с 19 сентября свернуты семь наблюдательных и 15 временных наблюдательных постов российских миротворцев в Аскеранском, Шушинском, Мартунинском и Мардакертском районах.
Судя по предыдущим бюллетеням МО РФ, до 19 сентября, агрессии Азербайджана против Нагорного Карабаха, российские миротворцы имели 30 наблюдательных постов в Нагорном Карабахе.