Հոկտեմբերի 23-ին Թեհրանում տարածաշրջանային խորհրդակցական հարթակի («3+3») հանդիպման շրջանակում տեղի է ունեցել ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Թուրքիայի ԱԳՆ ղեկավար Հաքան Ֆիդանի հանդիպումը:
Քննարկվել են ընթացիկ տարածաշրջանային և երկկողմ օրակարգային հարցեր:
Վերահաստատվել է նախկինում ձեռք բերված պայմանավորվածություններն ի կատար ածելու պատրաստակամությունը:
Հոկտեմբերի 23-ին Իրանի ԱԳ նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանի հրավերով և ՀՀ, Ադրբեջանի, ՌԴ, Թուրքիայի ԱԳ նախարարներ Արարատ Միրզոյանի, Ջեյհուն Բայրամովի, Սերգեյ Լավրովի, Հաքան Ֆիդանի մասնակցությամբ տեղի ունեցած «3+3» տարածաշրջանային հարթակի երկրորդ հանդիպման արդյունքում 9 կետից բաղկացած հայտարարություն է ընդունվել։ Վրաստանը չի մասնակցել հանդիպմանը։
Նախարարները պայմանավորվել են, որ հաջորդ հանդիպումը կայանալու է Թուրքիայում, որի անցկացման ամսաթիվը կհամակարգվի դիվանագիտական խողովակների միջոցով:

В Тегеране на полях встречи региональной консультативной платформы («3+3») 23 октября состоялась встреча министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна и министра иностранных дел Турции Хакана Фидана. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
Отмечается, что была вновь подтверждена готовность реализовать достигнутые ранее договоренности.
Министры обсудили текущие вопросы региональной и двусторонней повестки.
23 октября в Тегеране состоялась встреча министров иностранных дел Армении, Ирана, России, Турции и Азербайджана. Иран выступил с предложением провести в Тегеране встречу в формате 3+3. После встречи в Тегеране министр иностранных дел России Сергей Лавров сообщил, что следующая встреча в формате «3+3» пройдет в Турции в 2024 году. Первая встреча в таком формате прошла в 2022 году в Москве. Тогда во встрече участвовали заместители министров иностранных дел пяти стран.