Հոկտեմբերի 23-ին Թեհրանում տարածաշրջանային խորհրդակցական հարթակի («3+3») հանդիպման շրջանակում տեղի է ունեցել ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Թուրքիայի ԱԳՆ ղեկավար Հաքան Ֆիդանի հանդիպումը:
Քննարկվել են ընթացիկ տարածաշրջանային և երկկողմ օրակարգային հարցեր:
Վերահաստատվել է նախկինում ձեռք բերված պայմանավորվածություններն ի կատար ածելու պատրաստակամությունը:
Հոկտեմբերի 23-ին Իրանի ԱԳ նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանի հրավերով և ՀՀ, Ադրբեջանի, ՌԴ, Թուրքիայի ԱԳ նախարարներ Արարատ Միրզոյանի, Ջեյհուն Բայրամովի, Սերգեյ Լավրովի, Հաքան Ֆիդանի մասնակցությամբ տեղի ունեցած «3+3» տարածաշրջանային հարթակի երկրորդ հանդիպման արդյունքում 9 կետից բաղկացած հայտարարություն է ընդունվել։ Վրաստանը չի մասնակցել հանդիպմանը։
Նախարարները պայմանավորվել են, որ հաջորդ հանդիպումը կայանալու է Թուրքիայում, որի անցկացման ամսաթիվը կհամակարգվի դիվանագիտական խողովակների միջոցով:

On October 23 in Tehran, on sidelines of the regional consultative platform (“3+3”) in Iran, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with his Turkish counterpart Hakan Fidan.
Current regional and bilateral issues were discussed.
The readiness to realize the agreements reached so far was reconfirmed.
Armenia and Turkey do not have diplomatic relations.
The leaders of Azerbaijan and Turkey, Ilham Aliyev and Recep Tayyip Erdogan, came up with the initiative of a six-sided format of cooperation on the unblocking of economic and transport ties in the Couth Caucasus. Russia and Iran welcomed the idea, while Georgia announced that it did not plan to participate in this regional initiative and offered its own format of negotiations between Baku and Yerevan to maintain peace in the form of a "troika". On December 10, 2021, the first meeting of the 3+3 platform at the level of deputy foreign ministers was held in Moscow. Tehran hosted the second meeting on October 23.