Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքում է օտարերկրյա և հայկական մի շարք լրատվամիջոցներում տարածված լուրը, թե ՀՀ-ն հրթիռներ կմատակարարի Ուկրաինային։ Այդ մասին ասել է ՊՆ մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանը, հայտնում է Արմենպրեսը։
Վերջին օրերին օտարերկրյա մի շարք լրատվամիջոցներում, այդ թվում՝ ադրբեջանական, լուրեր են տարածվում, թե Հայաստանը հրթիռներ կմատակարարի Ուկրաինային։ Այդ լուրը տեղ է գտել նաև որոշ հայկական լրատվամիջոցներում։
«ՊՆ համապատասխան ստորաբաժանումը մշտադիտարկում է ոլորտին առնչվող մամուլի հրապարակումները և մեկնաբանում կամ դրանց արձագանքում է ըստ անհրաժեշտության ու նպատակահարմարության: Տվյալ տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը և հայաստանյան ԶԼՄ գործընկերներին կոչ ենք անում օտարերկրյա քարոզչական աղբյուրների՝ լրատվադաշտ նետած կեղծ թեզերը չշրջանառել»,–ասել է խոսնակը։

Министерство обороны Армении опровергло информацию, распространенную рядом зарубежных и армянских СМИ о том, что Армения будет поставлять Украине ракеты. Об этом заявил пресс-секретарь Минобороны РА Арам Торосян.
В последние дни ряд зарубежных СМИ, в том числе азербайджанских, распространяют слухи о том, что Армения будет поставлять Украине ракеты. Эта информация появилась и в некоторых армянских СМИ.
«Соответствующее управление Министерства обороны следит за публикациями в прессе, относящимися к сфере, комментирует или реагирует на них по мере необходимости и целесообразности. Данная информация не соответствует действительности, и мы призываем партнеров – армянские СМИ не распространять ложные тезисы зарубежных пропагандистских источников», – отметил Торосян.